Zmarł Tadeusz Kraśko. Wieloletni dziennikarz TVP, dyplomata i autor książek odszedł w sobotę, 23 lutego 2019. Ojciec dziennikarzy, Piotra i Ewy Kraśko oraz były mąż Niny Terentiew miał 78 lat. O śmierci Tadeusza Kraśki poinformowała rodzina za pośrednictwem Facebooka. - Dziś o godz. 3.30 rano umarł najważniejszy i najlepszy mąż na świecie. Mój mąż. Skorpion. Tadeusz Kraśko - napisała żona zmarłego, Ewa Sochacka-Kraśko.

Zmarł Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra Kraśki

Tadeusz Kraśko przyszedł na świat 28 października 1940 w Wornianach (obecnie Białoruś). Skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. i 80. pracował w TVP jako reportażysta, reżyser i scenarzysta nagradzanych filmów dokumentalnych. Zrealizował wiele reportaży z zagranicy, m.in. z Kuby, Litwy, Rosji, USA i Włoch. Napisał kilkadziesiąt książek, w tym literackich rozmów z Arturem Międzyrzeckim, Jerzym Turowiczem i prof. Adamem Zielińskim. Był także dyplomatą. Na przełomie lat 70. i 80. pracował jako radca ambasady PRL oraz pełnił funkcję dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Sztokholmie.

Piotr Kraśko jest owocem jego pierwszego związku małżeńskiego z producentką i scenarzystką filmową, Barbarą Pietkiewicz. Rodzice Piotra Kraśki rozwiedli się, gdy ten miał zaledwie 7 lat. Tadeusz Kraśko później jeszcze dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Z drugiego małżeństwa z Niną Terentiew miał córkę Ewę, która również związała swoją karierę zawodową z dziennikarstwem (TVP2, TVN i TVN Meteo). Jego trzecia żona, Ewa Sochacka-Kraśko, także pracuje w mediach.

SPRAWDŹ TEŻ: Żona Edwarda Miszczaka nie żyje. Dyrektor programowy TVN został wdowcem