"Tamte dni, tamte noce" to film dramatyczny z 2017 roku, ekranizowany na podstawie powieści André Aciman o tej samej nazwie. Produkcja włoskiego reżysera, Luca Guadagnino od razu stała się wielkim hitem na skalę światową. W rolach głównych wystąpili Armie Hammer i Timothée Chalamet, którego kariera aktorska po premierze nabrała tempa. W 2018 roku film otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy scenariuszy adaptowany". Trzy lata po powstaniu pierwszej części, na łamach włoskiego dziennika "La Repubblica" reżyser "Tamtych dni, tamtych nocy", Luca Guadagnino zdradził, że planowana jest kontynuacja filmu. 

Włoski reżyser podkreślił w wywiadzie, że w rolach głównych ponownie zobaczymy Chalameta i Hammera. Nie wiadomo jednak kiedy ruszą prace nad scenariuszem. Luca Guadagnino zdradził, że w najbliższym czasie miał się udać zza ocean w celu omówienia szczegółów ze scenarzystami i aktorami. 49-latek niestety musiał zmienić swoje plany, wszystko z powodu pandemii koronawirusa. 

"Tamte dni, tamte noce" - powstanie druga część filmu 

Film "Tamte dni, tamte noce" opowiada historię siedemnastoletniego Elio, który spędza wakacje XVII-wiecznej willi w północnych Włoszech w towarzystwie swoich wykształconych rodziców. Mimo młodego wieku, Elio Perlman sprawia wrażenie osoby dorosłej. Pewnego dnia do posiadłości przyjeżdża Olivier, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Między chłopakami rodzi się uczucie, które zmieni ich życie na zawsze.  

Pierwsza część film jest dostępna na platformie Netflix.  

Czy druga część filmu "Tamte dni, tamte noce" okaże się hitem?