Dziewiąty odcinek 11. edycji "Tańca z Gwiazdami" w Polsacie rozpoczął się od wyjaśnienia skomplikowanej sytuacji, którą wywołała pandemia koronawirusa. Z powodu zakażenia wirusem z Wuhan w ćwierćfinale zabrakło piosenkarki i blogerki, Sylwii Lipki. Z kolei na miejsce Bogdana Kalusa, który odbywa kwarantannę, do programu powrócił Sylwester Wilk. Niepełnosprawny sportowiec pierwotnie wycofał się z rywalizacji po 4. odcinku z powodu kontuzji nogi. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników i ekipy programu, producenci zdecydowali, że ćwierćfinałowy odcinek odbędzie się bez udziału publiczności.

ZOBACZ: Uczestnicy "Tańca z Gwiazdami" przeszli testy na koronawirusa. Jest decyzja w sprawie dalszej emisji programu

Taniec z Gwiazdami 2020 - relacja z 9. odcinka

Konkursowa część odcinka rozpoczęła się od występu Edyty Zając i Michała Bartkiewicza. Za swojego quickstepa otrzymali od jury 25 punktów. Jako drudzy na najsłynniejszy parkiet taneczny w Polsce wyszli Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino. Iwona Pavlović określiła ich sambę mianem najlepszego tańca w tej edycji programu. Nic więc dziwnego, że para otrzymała maksymalną notę - 30 punktów. Następnie przyszła kolej na taniec Sylwestra Wilka i Hanny Żudziewicz, który także bardzo przypadł do gustu jury - para otrzymała za niego 25 punktów.

Druga runda ćwierćfinałowych tańców zaczęła się od zachwycającej rumby Edyty i Michała, za którą zgarnęli pełne 30 punktów. W kolejnym tańcu Julia Wieniawa spełniła swoje marzenie, aby przenieść się w czasie i zatańczyć do utworu ze swojego ukochanego polskiego filmu "Trędowata". Tym razem Julka i Stefano za walca wiedeńskiego zdobyli 29 punktów. Za dwój drugi taniec Sylwester i Hania otrzymali dokładnie taką samą notę, co za swój pierwszy występ, czyli 25 punktów.

Taniec z Gwiazdami 2020 - kto odpadł 16.10.2020?

Po zsumowaniu punktów przyznanych przez jury i zliczeniu głosów wysłanych przez widzów najniższą notę końcową uzyskali Sylwester Wilk i Hanna Żudziewicz i to oni odpadli z show.

ZOBACZ TEŻ: Sylwester Wilk w szczerej rozmowie o swoim uzależnieniu: "Zamierzam pójść na kolejną terapię"