Finał "Tańca z gwiazdami" za nami! Kto wygrał? Zanim to zdradzimy, przypomnijmy, że w finałowym odcinku zmierzyli się Joanna Mazur i Gimper, czyli Tomasz Działowy. Akurat ten duet w ostatnim odcinku programu wzbudził niemałe kontrowersje. Otóż w półfinale "Tańca z gwiazdami" dość niespodziewanie odpadła Macademian Girl, mimo że tańczyła na tym samym poziomie, co Joanna Mazur. Jednak widzowie, wbrew punktacji jurorów, zadecydowali, że do finału przechodzi właśnie Gimper. Wywołało to niemal skandal. Nawet Ivona Pavlovic żaliła się na taką decyzję. Podobnie zareagowali internauci. Część z nich oczekiwała nawet, że Gimper zachowa się honorowo i zrezygnuje z występu w finale na rzecz Tamary. Tak się jednak nie stało i to właśnie Działowy w parze z Natalią Głębocką walczył o Kryształową Kulę z Joanną Mazur i Janem Klimentem. Kto wygrał? Sprawdź PONIŻEJ.

Taniec z gwiazdami 2019: kto wygrał?

"Taniec z Gwiazdami" 2019 wygrała Joanna Mazur! To właśnie ona oraz Jan Kliment zostali zwycięzcami tegorocznej edycji najpopularniejszego programu Polsatu. Zasłużenie? Zdecydowanie tak! Mazur dostała także 100 tys. złotych, a Jan - 50 tys.

Ja się cała trzęsę. Chyba pierwszy raz taki program wygrywa osoba niewidoma - mówiła wzruszona Mazur. - Chciałam podziękować jury za rzetelne oceny. Bez względu na to, czy widzę, czy nie, cieszę się, że byłam oceniana na równi ze wszystkimi uczestnikami.

Wzruszony Jan Kliment powiedział Joannie Mazur, że pokochała ją cała Polska. Dodał też, że od początku życzył jej, aby dotarła do finału. Gimper uznał, że było to zasłużone zwycięstwo i serdecznie pogratulował Mazur.

W finale "Tańca z gwiazdami" nie zabrakło artystów, którzy zaśpiewali na żywo. Wspaniale zaprezentowała się m.in. Edyta Górniak. Zaś na widowni siedzieli Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens. W finale wystąpili też wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji show.

Joannie i Janowi serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ zdjęcia z ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami">>

SPRAWDŹ TEŻ: Edyta Górniak śpiewa hit Whitney Houston w finale "Tańca z Gwiazdami". Zobacz jej niesamowity występ [WIDEO]