Hanna Żudziewicz zadebiutowała na parkiecie "Tańca z Gwiazdami" jesienią 2014 roku, występując w parze z Mateuszem Banasiukiem. Ostatecznie udało im się zająć czwarte miejsce. Tancerka powróciła do telewizyjnego show równo dwa lata później jako partnerka aktora Roberta Wabicha. Para osiągnęła niespodziewany sukces. Dotarła do ścisłego finału, w którym udało jej się pokonać faworytów tamtej edycji - Olgę Kalicką i Rafała Maseraka. W ostatnim sezonie Hanię można było oglądać u boku niepełnosprawnego sportowca, Sylwestra Wilka, z którym z kolei uplasowała się na trzeciej pozycji. 

Hanna Żudziewicz o zaburzeniach odżywiana

Utytułowana tancerka, której profil na Instagramie obserwuje na ten moment już niemal 50 tysięcy użytkowników serwisu, zdecydowało się ostatnio wypowiedzieć na trudny, ale ważny temat. We wtorek, czyli na dwa dni przed obchodzonym 6 maja Światowym Dniem Walki z Anoreksją, Żudziewicz zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym po raz pierwszy wyznała publicznie, że sama zmagała się z zaburzeniami odżywiania.

Nigdy nic nie pisałam na ten temat, ale problemy z zaburzeniami odżywiania już dawno za mną i teraz chcę się podzielić swoimi przemyśleniami. Ocenianie innych ludzi, przychodzi większości z NAS bardzo łatwo. Szczególnie teraz w czasach mediów społecznościowych. "Przecież nic złego nie mówię, wyrażam tylko opinię,  mam prawo". Mnie takich parę opinii doprowadziło do paru bardzo trudnych lat - zaczęła.

Hanna wyznała, że negatywne opinie na temat jej wyglądu doprowadziły ją w młodzieńczych latach do poważnych problemów z postrzeganiem własnego ciała.

To okropne uczucie kiedy nie możesz patrzeć na swoje odbicie w lustrze, nienawidzisz siebie i głodzisz się myśląc, że w ten sposób będziesz lepszy, bardziej akceptowany - czytamy.

Tancerka przypomina, że anoreksja i inne zaburzenia jedzenia stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Zaburzenia odżywiania to przede wszystkim choroba głowy. Choroba trudna i niestety dla niektórych śmiertelna. Ja na szczęście mam wokół dużo cudownych ludzi i najukochańszą rodzinę, dzięki której w miarę szybko wróciłam do normalnego życia - wyznała.

Żudziewicz zaapelowała do internautów, aby byli empatyczni i nie krytykowali bezmyślnie wyglądu innych osób. Przytaczając własną historię z zaburzeniami odżywiania, postanowiła uświadomić swoich fanów, że niewłaściwe słowa potrafią wpędzić ludzi w realne problemy.

Pisząc ten post, chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że czasami lepiej "nie wygłaszać swojej opinii", bo ona może na prawdę komuś zaszkodzić.
A dla dziewczyn które nie akceptują siebie, chciałam napisać, że żadna waga nie sprawi, że będziecie czuć się lepiej. Jedyne co trzeba poprawić to myślenie
- napisała.

Zwyciężczyni szóstej edycji "Tańca z Gwiazdami" w Polsacie opatrzyła wpis swoim archiwalnym zdjęciem z czasów choroby. Znajdziecie je w naszej GALERII.