Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” emitowanego co piątek w Polsacie. To pierwsza taka sytuacja w historii show, kiedy to do wali o Kryształową Kulę staje osoba niesłysząca! O jej wyborze do show zadecydowała sama Nina Terentiew, która chętnie komplementuje uczestniczkę. Nie zmienia to faktu, że z racji na swoją niepełnosprawność, piękna miss ma utrudnione zadanie, tak samo, jak dopingujące je osoby borykające się z podobnym probleme zdrwowotny. Stacja wyszła im jednak naprzeciw i już  od kolejnego odcinka wprowadzi na tę okoliczność zmiany w nadawaniu. Na czym będą one polegały?

ZOBACZ: HORODYŃSKA, SYKUT-JEŻYNA, HYŻY gwiazdy na wiosennej ramówce Polsat Cafe

O planach takich zmian porinformowała ostatnio Nina Terentiew, członek zarządu i syrektor ds. programowych telewizji Polsat:

 „Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej „na żywo”.

Jak ma działać to rozwiązanie?

Jak poinformowała Terentiew, zostały już nawet przeprowadzone testy techniczne, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji „na żywo”. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Jak daje się ostatnio zaobserwować, Polsat podejmuje ostatnio wiele działań w celu umożliwienia osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu dostępu do swoich programów. Stacja nadaje kanał ogólnokrajowy w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu.

POLECAMY TEŻ: RUBIK, JANDA, OSTASZEWSKA Gwiazdy na Międzynarodowym Strajku Kobiet [ZDJĘCIA]

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” z napisami, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety TV Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Czy takie rozwiązanie faktycznie ułatwi fanom Iwony Cichosz śledzenie jej popisów w popularnych show Polsatu? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek!

Będziecie oglądać w ten piątek drugi odcinek 7. edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”? Bo my na pewno!