Finał trzeciej edycji "Tańca z gwiazdami" odbył się w niedzielę, 14 maja 2006 roku. Na parkiecie zmierzyli się wówczas Aleksandra Kwaśniewska i Rafał Maserak oraz Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska. W finałowym odcinku obie pary zatańczyły po trzy tańce, a losy Kryształowej Kuli ważyły się do samego końca. 

ZOBACZ: "Taniec z gwiazdami": oto wszyscy zwycięzcy programu w historii [GALERIA]

"Taniec z gwiazdami" - finał trzeciej edycji 

Jako pierwsi na parkiecie wystąpili Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska. Para numer pięć za ognistą sambę, która do czerwoności rozgrzała widzów oraz jurorów, otrzymała 37 punktów. - Ja nie jestem zawodowym sędzią, ale powiedziałam po pierwszej niedzieli, że będzie Pan w finale i mam nos. Jest Pan - skwitowała Beata Tyszkiewicz. 

Aleksandra Kwaśniewska i Rafał Maserak swój udział w finale rozpoczęli od zmysłowej rumby w rytm piosenki "Nine Million Bicycles". - To była moim zdaniem znakomita rumba, bardzo ładna, bardzo poprawna i dziękuję, że dzięki takim osobom, jak Ty cała Polska będzie tańczyć - stwierdziła Iwona Pavlović. Córka pary prezydenckiej i jej partner otrzymali od jurorów 39 punktów. Parze z widowni kibicowała Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska. 

W drugiej rundzie widzowie mogli podziwiać oba duety w tańcach standardowych. Rafał i Aneta zatańczyli przepięknego walca wiedeńskiego. - Rafał jesteś po prostu dobry. Gratuluję pięknego walca - oznajmiła "Czarna Mamba". Jury jednogłośnie przyznało parze cztery dziesiątki. 

Ola i Rafał zaprezentowali zapierające dech w piersiach tango, za które otrzymali 40 punktów. - Wasze tango spowodowało, że zacząłem drżeć. Nie wiem dlaczego.  Bardzo dobrze, świetnie! - powiedział Piotr Galiński po występie pary numer siedem. 

Przed ostatnimi występami finalistów na parkiecie zaprezentowali uczestnicy drugiej edycji "Tańca z gwiazdami", którzy pożegnalni się z programem we wcześniejszych odcinkach. Przypomnijmy, że w tanecznym show udział wówczas wzięli m.in. Joanna Koroniewska, Joanna Jabłczyńska, Aneta Kręglicka i Robert Rozmus. 

W trzeciej i ostatniej rundzie obie pary zatańczyły ułożony przez nich freestyle. Zarówno Rafał i Aneta, jaki i Ola z Rafałem ponownie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i dostarczyli telewidzom oraz jurorom ogromnych emocji. Oba występy ocenione zostały na maksymalną liczbę punktów.

Zanim poznaliśmy ostateczny werdykt na parkiecie zaprezentowali się zwycięzcy drugiej edycji programu - Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. 

SPRAWDŹ: Cichopek kontra Foremniak - przypominamy finał drugiej edycji programu z 2005 roku

Po zsumowaniu wszystkich punktów od jury w klasyfikacji pierwsze miejsce zajmowali Aleksandra Kwaśniewska i Rafał Maserak (119 punktów). O wszystkim zdecydowali jednak widzowie w głosowaniu SMS-owym. Zdaniem publiczności lepiej w finałowym starciu  zaprezentowali się Rafał Mroczek oraz Aneta Piotrowska i to oni sięgnęli po Kryształową Kulę. 

- Dziękuję Ci Anetko za to, że byłaś ze mną i mnie wspierałaś. To były wspaniałe chwilę - oznajmił ze łzami w oczach gwiazdor serialu "M jak miłość". 

Po ogłoszeniu werdyktu wszyscy uczestnicy trzeciej edycji "Tańca z gwiazdami" wystąpili we wspólnym tańcu w rytm piosenki "We Are The Champions", którą zaśpiewał Zbigniew Wodecki. 

CZYTAJ TEŻ: Aneta Piotrowska już tak nie wygląda! Tancerka "Tańca z Gwiazdami" jest nie do poznania

Trzecia edycja "Tańca z gwiazdami" - klasyfikacja końcowa:

  1. Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska (zwycięzcy)
  2. Aleksandra Kwaśniewska i Rafał Maserak (finaliści)
  3. Joanna Koroniewska i Robert Kochanek
  4. Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka 
  5. Robert Rozmus i Anna Głogowska
  6. Renata Dancewicz i Marcin Olszewski
  7. Aneta Kręglicka i Robert Rowiński
  8. Rafał Cieszyński i Magdalena Soszyńska
  9. Tomasz Stockinger i Blanka Winiarska 
  10. Paolo Cozza i Kamila Drezno