Smutna wiadomość z Hollywood - w wieku 65 lat zmarła Tanya Roberts, odtwórczyni pamiętnej roli Stacey Sutton w filmie z cyklu o Jamesie Bondzie "Zabójczy widok". Informacja o śmierci amerykańskiej aktorki obiegła media z całego świata już w poniedziałek. Wkrótce jednak okazało się, że była ona przedwczesna - gwiazda seriali "Aniołki Charliego" i "Różowe lata 70." wciąż znajdowała się wtedy jeszcze na oddziale intensywnej terapii szpitala Cedars-Sinai w Los Angeles.

Agent aktorki zaczął dementować fałszywe doniesienia, ale przyznał, że jej stan był jednak krytyczny. Ostatecznie lekarzom niestety nie udało się jej uratować - 5 stycznia serwis TMZ podał, że Tanya Roberts nie żyje.

Tanya Roberts - przyczyna śmierci

AKTUALIZACJA: TANYA ROBERTS nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci 65-letniej dziewczyny Bonda

Okoliczności śmierci aktorki nie są do końca znane. Wiadomo jedynie, że w Wigilię Bożego Narodzenia Roberts zasłabła i zemdlała po powrocie ze spaceru ze swoimi dwoma psami. Po przewiezieniu do szpitala została podłączona do respiratora, ponieważ miała problemy z oddychaniem. Wykluczono jednak zachorowanie na COVID-19. Aktorka wcześniej nie skarżyła się też na żadne inne choroby.

Kim była Tanya Roberts?

Tanya Roberts przyszła na świat 15 października 1955 roku na nowojorskim Bronxie jako Victoria Leigh Blum. W wieku 17 lat podjęła pracę jako modelka, ale jej marzeniem od początku było zostać aktorką. W tym celu przez lata ćwiczyła wymowę i głos oraz studiowała u Lee Strasberga i Uty Hagen.

Na dużym ekranie zadebiutowała w 1975 roku - wystąpiła w dreszczowcu "Ostatni noc" w reżyserii Jima Sotosa. Przełom w jej karierze nastąpił w 1980 roku, gdy po odejściu Shelley Hack dołączyła do obsady "Aniołków Charliego". Choć sezony serialu z jej udziałem nie cieszyły się zbyt wielką popularnością, to dzięki swojemu wyrazistemu wizerunkowi skutecznie udało się jej przyciągnąć uwagę mediów i producentów, a to z kolei poskutkowało kolejnymi rolami.

W 1982 roku Roberts wcieliła się w niewolnicę Kiri w filmie przygodowym "Władca zwierząt", a trzy lata później została dziewczyną Bonda w "Zabójczym widoku". Spore kontrowersje wówczas wywołała duża różnica wieku między nią, a odtwórcą roli Agenta 007, Rogerem Moorem, która wynosiła aż 27 lat. Gdy sam aktor dowiedział się, że jest starszy od matki swojej filmowej partnerki, chciał podobno opuścić plan produkcji.

W latach 1998-2004 Tanyę można było oglądać w popularnym sitcomie "Różowe lata 70.", gdzie wcielała się w postać Midge Pinciotti.

Roberts dwukrotnie wychodziła za mąż. Po raz pierwszy w wieku zaledwie 15 lat - małżeństwo to zostało jednak wkrótce anulowane przez jej teściową. Po raz drugi na ślubnym kobiercu stanęła w 1974 roku. Z Barrym Robertsem była aż do jego śmierci w 2006 roku. Zagraniczne serwisy podają, że w 198 roku, czyli w trakcie małżeństwa, miała się spotykać z egipskim producentem filmowym, Dodim Fayedem, czyli późniejszym kochankiem księżnej Diany.

ZOBACZ TEŻ: Lashana Lynch - kim jest aktorka, która zostanie "Agentem 007"?