Taylor Swift sprawiła nie lada niespodziankę swoim słuchaczom. W czwartek 23 lipca gwiazda ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że już za kilkanaście godzin ukaże się jej najnowszy album. Okazuje się, że "Folklore" powstał w kompletnej tajemnicy przed fanami i mediami w trakcie lockdownu spowodowanego epidemią COVID-19.

- Większość rzeczy, które zaplanowałam tego lata, nie doszło do skutku, ale jest coś, czego nie planowałem, a wydarzyło się. I to jest mój ósmy album studyjny, "Folklore". Niespodzianka :) - napisała piosenkarka.

Na pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo amerykańskiej wokalistki wybrano utwór "Cardigan". Co ciekawe, autorką scenariusza i reżyserem teledysku do tej piosenki jest sama Taylor.

Taylor Swift - "Foklore": data i godzina premiery

Z wpisu autorki hitu "You Need To Calm Down" wynika, że album "Folklore" ukaże się w formie cyfrowej we wszystkich serwisach internetowych z muzyką już w piątek 24 lipca o godz. 6:00 rano polskiego czasu.

Taylor Swift - "Foklore": lista piosenek

Na nowej płycie Taylor Swift znalazło się w sumie szesnaście premierowych utworów. Dodatkowa, siedemnasta piosenka pt. "The Lakes" znajdzie się na fizycznej wersji krążka.

Pełna tracklista "Folklore" przedstawia się następująco:

 1. "The 1"     
 2. "Cardigan"     
 3. "The Last Great American Dynasty"     
 4. "Exile" (featuring Bon Iver)     
 5. "My Tears Ricochet"     
 6. "Mirrorball"     
 7. "Seven"     
 8. "August"     
 9. "This Is Me Trying"     
 10. "Illicit Affairs"     
 11. "Invisible String"     
 12. "Mad Woman"     
 13. "Epiphany"     
 14. "Betty"     
 15. "Peace"     
 16. "Hoax"

Bonusowy utwór:

 • "The Lakes"

Taylor Swift - "Folklore": twórcy

Aż jedenaście nowych piosenek Taylor Swift, które trafiły na płytę "Folklore", powstało we współpracy z muzykiem rockowego zespołu The National, Aaronem Dessnerem. Na liście twórców, którzy tym razem wspomogli wokalistkę, znaleźli się też m.in.: znany ze współpracy z Laną Del Rey Jack Antonoff, William Bowery oraz członkowie folkowego zespołu Bon Iver.

Cieszycie się na nieoczekiwane nowości muzyczne od Taylor Swift?

ZOBACZ TEŻ: Taylor Swift vs. Scooter Braun - o co chodzi w aferze z przejęciem praw do piosenek gwiazdy?