Kiedy Meghan Markle w 2018 roku po raz pierwszy pojawiła się publicznie w butach Veja, świat oszalał. Tenisówki szybko stały się jednym z podstawowych elementów garderoby kobiet na całym świecie, a sprzedaż marki wystrzeliła w górę. Do armii ich wielbicielek należy dziś wiele gwiazd, m.in. Emma Watson, Emily Ratajkowski, Katie Holmes i niezmiennie - żona księcia Harry'ego. Markę Veja założyła w 2004 roku dwójka przyjaciół, niemająca żadnego doświadczenia w branży mody. Ich celem było stworzenie tenisówek, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. I udało się!

Buty na wiosnę: trampki Veja

Główną misją marki Veja jest innowacja i technologia. Do produkcji trampek używane są m.in. amazońska dzika guma, czy agroekologiczna bawełna. Marka opracowała nawet własne skórzane alternatywy, takie jak siatka wykonana z plastikowych butelek z recyklingu oraz materiał z poddanej recyklingowi rybiej skóry. Twórcy Veja przykładają dużą wagę do zrównoważonego modelu biznesowego. Zamiast wydawać pieniądze na drogie kampanie reklamowe, decydują się inwestować w zrównoważone materiały i budowanie przejrzystego łańcucha dostaw. Marka minimalizuje również marnotrawstwo materiałów produkując to, co faktycznie zamówiono.

Meghan Markle uwielbia buty Veja V10, czyli najbardziej charakterystyczny model marki. Ma prosty, sportowy styl i posiada kolorowe "V" po obu stronach. To również ulubiony model Emmy Watson, Katie Holmes oraz wielu influencerek na Instagramie. Tenisówki Veja świetnie wyglądają zarówno do dżinsów i t-shirtu, jak i długich zwiewnych sukienek.

Buty sportowe Veja kupicie poniżej: