Szukasz modnych butów na wiosnę 2020? Zainwestuj w parę chodaków! To nie żart - ten wywodzący się z Francji (a nie z Holandii, jak powszechnie się uważa) rodzaj obuwia będzie jednym z najgorętszych trendów w modzie w nachodzących ciepłych miesiącach. W chodakach, nazywanych także drewniakami lub trepami, modelki chodziły po wybiegach w Nowym Jorku już we wrześniu ubiegłego roku podczas prezentacji kolekcji na sezon Spring-Summer 2020. Kolorowe chodaki w kwiatowe wzory znalazły się m.in. w kolekcji amerykańskiej projektantki Anny Sui.

Ostateczne potwierdzenie, że chodaki będą hitem sezonu wiosna-lato dostaliśmy jednak w momencie, gdy buty z drewnianym obcasem znalazły się w nowej kolekcji uwielbianej przez gwiazdy i celebrytów francuskiej marki Jacquemus.

Tym samym te dość toporne buty, do tej pory kojarzone głównie z pracownikami służby zdrowia i działkowiczami, stały się właśnie jednym z najbardziej pożądanych modeli obuwia wśród fashionistek.

Boisz się, że nie będziesz w nich wyglądała zbyt korzystnie? Zupełnie niepotrzebnie! Okazuje się, że w połączeniu z np. sukienką maxi czy dżinsami z rozszerzanymi nogawkami chodaki prezentują się naprawdę cool.

Modne modele chodaków znalazły się już w ofercie popularnego sklepu internetowego Showroom.pl. Zobacz: