Anka Krystyniak stała się ulubioną projektantką biżuterii gwiazd, influencerek, a także redaktorek mody. Od dziecka interesowała się sztuką, wzornictwem i architekturą, a w stronę projektowania ubioru i biżuterii kształciła się w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jej biżuteria pełni nie tylko funkcję ładnie wyglądających dodatków, ale również stylowych amuletów, które mają opiekować się ich posiadaczami. Projekty Anki Krystyniak nawiązują do polskich symboli, takich jak orły czy syrenki, ale właścicielka marki czerpie również inspirację z różnych religii i kultur grup etnicznych. Nie ukrywa swojej fascynacji symboliką, numerologią i wierzy w moc kamieni szlachetnych.

Anka Krystyniak: naszyjnik Lunula

Jednym z bestsellerów Anki Krystyniak jest naszyjnik Lunula z zawieszką w kształcie półksiężyca, który uwielbiają m.in. Aleksandra Domańska, Maja Sablewska, czy Zosia Zborowska. Sierp księżyca jest symbolem Luny, czyli planety o kobiecej energii. Jak czytamy w sklepie internetowym marki, jest symbolem płodności, pełni oraz całościowej realizacji swoich możliwości. Lunula ma wspierać poczucie kobiecości i zmysłowości. 

Anka Krystyniak: biżuteria, którą kochają gwiazdy

Oprócz naszyjników, w ofercie Anki Krystyniak znajdziemy kolczyki i bransoletki z symbolami krzyża, aniołów, Gwiazdy Dawida, czy ręki Fatimy. U projektantki kupicie również biżuterię męską i określaną jako unisex. Anka Krystyniak została doceniona w 2018 roku przez redakcję magazynu Elle, która przyznała jej nagrodę ELLE Style Awards w kategorii "Marka Roku".