W związku ze wznowieniem działalności przez salony fryzjerskie w Polsce, Teatr Kwadrat odmraża działalność zakładu najsłynniejszego fryzjera w dziejach teatru i wystawia interaktywny spektakl "Szalone nożyczki. Reżim sanitarny".

"Szalone nożyczki. Reżim sanitarny" - gdzie i jak oglądać spektakl?

Sztuka zostanie zrealizowana na scenie Teatru Kwadrat 18 maja 2020 roku o godzinie 19.00, a jej transmisję na żywo będzie można oglądać w sieci w czasie rzeczywistym. "Szalone nożyczki" to kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat i nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Stąd pomysł, by wystawić go na scenie online, nawiązując do aktualnej sytuacji. Odmrożenie działalności salonów fryzjerskich  zbiega się w czasie z możliwością organizowania prób w teatrze, co umożliwia aktorom spotkanie się na jednej scenie. W obsadziezobaczymy: Lucynę Malec, Ewę Wencel, Jacka Łuczaka, Grzegorza Wonsa, Andrzeja Andrzejewskiego i Marcina Piętowskiego.    

"Szalone nożyczki" to spektakl interaktywny, w którym w klasycznej formie publiczność siedząca na widowni bierze udział w przedstawieniu, zadając pytania aktorom. W wersji realizowanej w czasie kwarantanny widzowie będą śledzić przebieg akcji online, nie wychodząc z domu, a pytania do aktorów kierować będą poprzez czat.

 Poprzez tę inicjatywę chcemy nie tylko pozostać blisko naszych widzów w momencie, kiedy nie mogą oni przyjść do Teatru, ale także przynieść im chwile wytchnienia i nadziei w tych trudnych dla nas wszystkich czasach - podkreśla Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat.