Trądzik to wśród panującej od wielu lat opinii problem, który dotyczy tylko i wyłącznie nastolatków w okresie dojrzewania. Jednak coraz częściej z czerwonymi, niekiedy ropnymi wypryskami muszą borykać się także dorośli po 30. roku życia. Osoby zmagające się z trądzikiem muszą szczególnie uważać na to co jedzą, jakie leki zażywają, ale również powinny pamiętać o codziennym oczyszczaniu, nawilżaniu i chronieniu skóry. Zdaniem znacznej większości dermatologów regularna pielęgnacja to połowa sukcesu w walce ze zmianami zachodzącymi na naszej cerze. 

Przed snem musimy dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych. Po umyciu twarzy wodą i żelem należy ją jeszcze przemyć tonikiem najlepiej antybakteryjnym na bazie srebra monojonowego, który delikatnie oczyszcza skórę z nadmiaru sebum. Taki jest właśnie tonik Silver Touch do cery trądzikowej, produkowany przez polską markę Invex Remedies. Skutecznie łagodzi, koi i zmniejsza podrażnienia. Posiada także właściwości antyseptyczne, mające na celu odkazić skórę oraz zniszczyć znajdujące się na niej drobnoustroje. 

Tonik antybakteryjny ze srebrem monojonowym: Invex Remedies, Silver Touch

Firmę Invex Remedies, która swoją główną siedzibę ma w Kielcach, założył w 1987 roku wybitny wynalazca Stanisław Szczepaniak - główny twórca ponad 150 patentów, uhonorowany licznymi nagrodami. Marka powstała w oparciu o technologię Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX i od lat cieszy się nienaganną opinią wśród firm z branży kosmetycznej. 

ZOBACZ TAKŻE: Najczęstsze błędy w pielęgnacji, które niszczą cerę - sprawdź, czy ich nie popełniasz