Dzięki osiągnięciom nowoczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej istnieje coraz więcej możliwości na cofnięcie zegara biologicznego. Efekty widoczne gołym okiem można uzyskać bez użycia skalpela chirurgicznego i w nieinwazyjny sposób przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Jednym z zabiegów, który chętnie wykonują kobiety jest Art of Lifting Dr Irena Eris, stworzony w oparciu o stosowany w medycynie estetycznej składnik polikaprolakton, będący odpowiedzią na problem upływającego czasu i procesu starzenia się skóry.

Sposób na skuteczne wygładzenie i nawilżenie skóry

Zabieg dedykowany jest dla cery dojrzałej z widocznymi zmarszczkami i utraconym idealnym konturem twarzy. Intensywnie wygładza i modeluje skórę, a dzięki polikaprolaktonowi (PCL) w sposób wielowymiarowy wypełniania zmarszczki, liftinguje oraz bioremodelinguje skórę. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris, sto procent badanych zauważyło wygładzenie i nawilżenie skóry już po pierwszym zabiegu. Zwrócono też uwagę m.in. na redukcję głębokości bruzdy nosowo-wargowej, a także korektę owalu twarzy.

Wypełniacz PCL jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej w celu przywrócenia utraconej wolumetrii owalu twarzy. Pobudza on proces naturalnej syntezy włókien podporowych skóry i wpływa na redukcję zmarszczek statycznych. Działa jak biostymulator tkankowy uruchamiając wielopoziomowe procesy odnowy i przywraca młodość skóry.

Art of Lifting zaleca się stosować z mezoterapią bezigłową lub radiofrekwencją Rf-biolaser oraz remodelingiem tradźwiękowym. W celu wzmocnienia efektów zabiegu warto zastosować serię Art of Lifting Dr Irena Eris Prosystem Home Care.