Kasia Cichopek i Rafał Mroczek przygotowali dla swojej koleżanki z planu urodzinową niespodziankę. Aktorzy poinformowali o tym na swoich kontach na Instagramie. Cichopek i Mroczek zdradzili, że w przerwie pomiędzy kręceniem kolejnych scen serialu "M jak Miłość" produkcja i jej gwiazdy zaskoczyli Teresą Lipowską urodzinowym tortem oraz bukietem kwiatów. Lipowska nie mogła ukryć zarówno zaskoczenia, jak i wzruszenia. A kwiaty, które dostała,  były naprawdę piękne! Nie obyło się jednak bez wpadki! W trakcie krojenia tortu urodzinowego Teresy Lipowskiej okazało się, że nożyk przygotowany przez produkcję był… znacznie za mały. Lipowska po raz kolejny wykazała się w tej sytuacji swoim poczuciem humoru i klasą. Tak jak czyniła to przez całe swoje życie zawodowe.

Teresa Lipowska - ulubiona babcia Polaków

Teresa Lipowska znana jest oczywiście głównie za sprawą roli Barbary Mostowiak z serialu TVP „M jak miłość”. Aktorka związana jest z serialem od jego początku, czyli od 2000 roku. Do tej pory powstało prawie 1300 odcinków serialu! W większości z nich Teresa Lipwoska tworzyła małżeński duet z Witoldem Pyrkoszem. Para grała seniorów rodu Mostowiaków: Barbarę i Lucjana. Nie dziwi zatem, że aktorka tak bardzo przeżyła śmierć swojego wieloletniego partnera z planu zdjęciowego.

Kariera Teresy Lipowskiej: od początku do dziś

Nie wszyscy jednak wiedzą, że kariera na telewizyjny szczyt Teresy Lipowskiej na początku wcale nie była związana z aktorstwem. Lipowska na początku planowała związać się z muzyką. Od dzieciństwa uczyła się gry na fortepianie. Kiedy jednak odpuściła sobie marzenia o wielkich salach koncertowych, postanowiła zainteresować się medycyną. Po szkole średniej złożyła dokumenty do akademii medycznej. W tym samym czasie zgłosiła się jednak też na egzaminy do akademii teatralnej, do której dostała się za pierwszym razem. I to wydarzenie zdeterminowało jej całe życie zawodowe.

Teresa Lipowska w filmie i dubbingu

Niewiele brakowałoby, a Teresa Lipowska wcale nie stałaby się gwiazdą serialu „M jak miłość”. Przez długie lata aktorka związana była głównie z teatrem. W produkcjach filmowych i serialowych pokazywała się rzadko. Niemniej z filmem zetknęła się już jako kilkunastoletnia dziewczyna. Jako nastolatka zagrała w „Pierwszym starcie” Leonarda Buczkowskiego. Później przyszły kolejne propozycje, wśród których znalazły się m.in. takie obrazy jak „Piwo”, „Złote koło”, „Sublokator”, „Sam pośród miasta”, „Skok” czy „Wniebowstąpienie”.

Teresa Lipowska jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się także dubbingiem. Aktorka podkładała m.in. głos pod postać Klementyny z kultowej bajki animowanej „Pszczółka Maja”. Prawdziwą sławę przyniosły jej jednak produkcje serialowe i telewizyjne.

Teresa Lipowska w "M jak Miłość"

Lipowska przez 10 lat pojawiała się w produkcji „Klan”, gdzie od 1997 odtwarzała rolę farmaceutki w rodzinnej aptece rodu Lubiczów. Jednak dopiero rok 2000 przyniósł jej szansę na naprawdę dużą rolę serialową. Aktorka dostała propozycję zagrania Barbary Mostowiak w "M jak Miłość". Jak się okazało, decyzja o jej przyjęciu była jedną z najlepszych w jej życiu. Na przestrzeni ostatnich lat Teresa Lipowska stała się najchętniej przyjmowaną w polskich domach serialową babcią i nestorką serialowych rodzin. I to za tę rolę od czytelników "TeleTygodnia" otrzymała specjalną TeleKamerę!

 

Teresa Lipowska nie należy do gwiazd, które epatują w mediach swoim prywatnym życiem. Stąd też niewiele wiadomo o jej rodzinie czy życiu codziennym. Wikipedia.pl donosi jednak, że pierwszym mężem Teresy Lipowskiej był Aleksander Lipowski. Para rozwiodła się jednak po trzech latach małżeństwa.

Za drugim razem Lipowska poślubiła aktora Tomasza Zaliwskiego. Ten zmarł  w 2006, po 44 latach (!!!) małżeństwa. Aktorka miała z nim z nim syna. Lipowska doczekała się też dwójki adoptowanych wnuków.

Teresa Lipowska na co dzień mieszka na warszawskich Kabatach, ceni sobie spokojne i pozbawione blichtru życie. Polacy mają zatem kolejny powód do tego, żeby kochać ją jeszcze bardziej. Lipowska bowiem to nie tylko ceniona aktorka, lecz także niezwykle skromna dama. I jak jej za to nie uwielbiać?

Pani Tereso! Z okazji 80. urodzin wszystko najlepszego!

Zobaczcie w naszej GALERII, jak aktorka zmieniała się przez lata i jak prezentowała się w różnych projektach aktorskich. Nie tylko tych serialowych ;-)