Anastazja Maciąg to kolejna uczestniczka trzeciej edycji "The Voice Kids", która doprowadza ekipę i widzów programu do łez. Utalentowana dziewczynka podczas rozmowy z prowadzącą Idą Nowakowską wyznała, że w wieku zaledwie pięciu lat straciła swojego ojca. Pomimo śmierci ukochanego taty, który zaszczepił w niej miłość do śpiewu, Anastazja nie porzuciła pasji do muzyki i zaczęła szlifować swoje umiejętności oraz brać udział w konkursach i przeglądach. Historia nastolatki bardzo wzruszyła Idę Nowakowską, która sama kilka lat temu przeżyła śmierć ojca.

Mój tata też zmarł i mam wrażenie, że od tego czasu… Zaraz się popłaczę… Mam wrażenie, że od tego czasu w jakimś sensie jestem osobą silniejszą. Jest coś takiego, że mimo że nie ma osoby z tobą, jest gdzieś tam na górze i non stop cię wspiera - wyznała ze łzami w oczach.

Anastazja Maciąg na przesłuchanie przed Cleo, Dawidem Kwiatkowskim oraz Baronem i Tomsonem wybrała emocjonalną balladę "I Was Here" z repertuaru Beyonce.

Mam świadomość, że on to widzi, ale chciałabym, żeby widział to na żywo - powiedziała tuż przed wyjściem na scenę.

Kim był ojciec Idy Nowakowskiej?

Ida Nowakowska jest córką znanego pisarza Marka Nowakowskiego. Do jego najważniejszych dzieł należą m.in. "Benek Kwaciarz", "Książę Nocy", "Raport o stanie wojennym" oraz "Powidoki". Za swoje zasługi dla polskiej kultury w 2006 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 16 maja 2014 roku w Warszawie w wieku 79 lat. Ojciec Idy Nowakowskiej został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Cała rozmowa oraz występ Anastazji Maciąg do obejrzenia w sobotę o godzinie 20:05 w TVP 2. Fragment u nas już teraz poniżej:

Zobacz: Marcin Maciejczak - kim jest uczestnik "The Voice Kids 3", który zaśpiewał hit z "Narodzin gwiazdy"?