14-letni Adam Adamczuk, którego zobaczymy na scenie podczas Przesłuchań w Ciemno czwartej edycji "The Voice Kids", pochodzi ze Szczawnicy. Przygodę z muzyką rozpoczął trzy lata temu. Nastolatek nie tylko zaczął śpiewać ale także grać na gitarze. Jak sam przyznaje, muzyka w wielu momentach była dla niego oderwaniem od problemów.

Powoduje, że lepiej się czuje sam ze sobą i mogę się otworzyć na ludzi – wyznał Adam, w którym pasję do muzyki zaszczepił starszy brat.

SPRAWDŹ: Jan Dąbrowski odchodzi z "The Voice Kids". Wiemy, kto go zastąpi

Poruszająca historia 14-latka z "The Voice Kids"

Około trzech lat temu, kiedy Adam miał 11 lat, los potraktował go bardzo brutalnie.

W pewnym momencie stało się bowiem tak, że mama go zostawiła, a ojciec nie był w stanie się nim zająć – wyznał w trakcie rozmowy z Tomaszem Kammelem starszy brat Adama Krzysztof. 

Wtedy musiała wkroczyć siostra Marzena, żeby przejąć prawa do opieki nad Adasiem – dodał. 

Jest to duże wyzwanie, aczkolwiek nie wyobrażałam sobie innego wyjścia. Nie mogłabym żyć ze świadomością, że Adaś jest w domu dziecka. To nie byłoby dla mnie szczęśliwe życie. Teraz jestem szczęśliwa – wyznała Marzena.

Starsza siostra już od prawie trzech lat jest prawną opiekunką Adama.

Kocham moją siostrę za opiekę, którą mnie darzy. Czas, który zawsze mi poświęca mimo, że sama ma go mało, bo ma dwie prace. Stara się, żebym miał jak najlepiej – wyznał Adam. 

Udział w muzycznym talent show telewizyjnej Dwójki to dla Adama nie tylko wielka przygoda, ale również spełnienie jednego z marzeń, w którym pomogła mu ukochana siostra.  

Kiedyś obiecałam Adasiowi, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby był bezpieczny, szczęśliwy i mógł spełniać swoje marzenia. Dlatego też miedzy innymi jesteśmy tutaj – wyznała Marzena.

Niezwykle poruszającą rozmowę oraz fragment występu Adama Adamczuka na scenie "The Voice Kids 4" możecie zobaczyć już teraz w poniższym wideo.

Cały występ 14-latka zobaczymy w trakcie Przesłuchań w Ciemno wiosennej edycji talent show. Kolejne odcinki programu już w piątek o 20:30 i w sobotę o 20:00 w TVP 2. 

ZOBACZ TEŻ: 12-letnia Sara zaśpiewała hit Demi Lovato, a trenerzy zaniemówili! [WIDEO]