Kto nie pamięta „Mulan”? Atmosferę bajki, która od dwóch dekad wzrusza dzieciaki na cały świecie, w sobotnim odcinku „The Voice Kids” przywołało rozśpiewane trio z drużyny Edyty Górniak. Olivia Klinke, Emilia Chlewicka i Eryk Waszczuk wykonali „Lustro” ze ścieżki dźwiękowej kultowej animacji. Poziom wokalny dzieciaków był tak wyrównany, że Trenerzy mieli problem, by doradzić Edycie. Pomimo bardzo trudnego wyzwania, Edyta zdecydowała, że do dalszego etapu zabierze Olivię Klinke.

The Voice Kids - „Bitwy” u Edyty Górniak już za nami!

Runda druga w sobotnim odcinku „The Voice Kids” to „Bitwa” Karoliny Wójtowicz, Nailah Vita i Bartka Peszuka. Uczestnicy wspólnie wykonali przebój Katy Perry „Chained to the Rythm”, który jest jednym z ulubionych utworów ostatniego roku Edyty. Dzieciaki w wykonanie piosenki włożyły wiele pracy i postawiły na współpracę. Edyta miała twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie zdecydowała, że w programie zostaje Bartek.

Natalia Zastępa, Daria Adachowska i Tomek Gregorczyk – to kolejny tercet, który spowodował muzyczne trzęsienie ziemi w sobotnim odcinku „The Voice Kids”. Uczestnicy wzięli na warsztat przebój „La la la” Naughty Boy ft. Sam Smith i dali czadu. Trenerzy byli zachwyceni perfekcyjnym wykonaniem i nieziemskimi głosami. Decyzją Edyty Górniak do strefy „Sing off” dostała się jednak Natalia Zastępa.

Gabrysia Piotrowska, Swietłana Boguska i Antek Karaś to najmłodsze i najsłodsze trio z teamu Edi. Dzieciaki zmierzyły się ze szlagierowym utworem „Kasztany” Nataszy Zylskiej. Emocjonalna i dojrzała prezentacja wzruszyła nie tylko widzów, ale także Trenerów. Łez nie ukrywał sam Dawid Kwiatkowski. „Bitwę” wygrał Antek Karaś, który przeszedł do etapu „Sing off”.

Co zrobić, żeby Edyta Górniak biła brawa na stojąco i przy tym mówiła „WOW”? Wystarczy brawurowo wykonać utwór Marka Grechuty „Świecie nasz”, dokładnie tak, jak zrobili to mali wokaliści z teamu Edi: Milena Szypuła, Wiktor Chmiel i Mateusz Gędek. Dzieciaki dały z siebie 200 procent, a Trenerka nie kryła radości. Niestety reguły programu są jasne – do dalszego etapu Trenerka może zabrać tylko jedną osobę. Finalnie drogę do dalszego etapu wyśpiewał sobie Mateusz Gędek.

Edyta Górniak zapowiedział w końcu „Bitwę” Roksany Węgiel, Alicji Dudkiewicz i Gabrysi Kurzac.  Wokalne starcie dziewcząt rozłożyło wszystkich w studio na łopatki. Ostatnie z reprezentantek teamu Edi doskonale wykonały przebój Miley Cyrus „Wrecking Ball” i pokazały prawdziwą skalę swoich umiejętności wokalnych. Zaraz po zakończeniu „Bitwy” publiczność szalała, Trenerzy zaniemówili, a Edyta z wrażenia nie mogła wysiedzieć w fotelu. Choć wybór był naprawdę trudny, to Edyta zdecydowała, że w strefie „Sing off” zaśpiewa Roksana Węgiel.

Po zakończeniu emocjonujących „Bitew” i wyłonieniu szczęśliwej szóstki w drużynie Edyty Górniak, przyszedł czas na ostateczną eliminację, czyli strefę „Sing off”. Każdy z uczestników musiał ponownie stanąć na scenie i zaśpiewać swoją piosenkę z „Przesłuchań w Ciemno”. Wśród uczestników walczących o miejsce w „Finale” znaleźli się: Olivia Klinke, Bartek Peszuk, Antek Karaś, Natalia Zastępa, Mateusz Gędek i Roksana Węgiel. Decyzją Trenerki w „Finale” znaleźli się: Roksana Węgiel, Natalia Zastępa i Mateusz Gędek.

The Voice Kids - „Bitwy” u Edyty Górniak: Kto w finale?

Czy zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” będzie uczestnik z drużyny Edyty Górniak? O tym przekonamy się już niedługo! Tymczasem zobaczcie też, z kim z drużyny Tomsona i Barona będą musieli zmierzyć się faworyci Edyty Górniak!

Zobaczcie, jak wyglądały wczorajsze "Bitwy" w teamie Edyty Górniak: