Mikella Abramowa wygrała "The Voice Kids". Finał 6. edycji emitowanego w Rosji talent show odbył się 26 kwietnia. Radość dziewczynki ze zwycięstwa nie trwała jednak długo. Dzień po ogłoszeniu wyników, stacja Pierwyj Kanał poinformowała o rozpoczęciu śledztwa, a na jaw zaczęło wychodzić coraz więcej podejrzanych faktów. Okazało się, że 10-letnia córka milionera i popularnej rosyjskiej piosenkarki, pokonała konkurencję przewagą aż 80 tysięcy głosów, uzyskując 56,5 proc. wszystkich głosów. Telewizja wynajęła specjalną firmę zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, będącą oficjalnym partnerem Interpolu. Group-IB przeprowadziła śledztwo, które 17 maja wykazało, że głosy na Mikellę Abramową pochodziły z fałszywych, fikcyjnych kont. 

Skandal w The Voice Kids w Rosji

Córka rosyjskiego milionera wygrała "The Voice Kids" dzięki tzw. botom. Okazało się, że na 10-latkę głosy oddano z ok. 300 fikcyjnych kont. Wynik talent show został oficjalnie anulowany.

"Tymczasowe wyniki kontroli potwierdzają, że wpływ na głosowanie miał czynnik zewnętrzny, co wpłynęło na ostateczny wynik" - czytamy w oświadczeniu stacji.

Dodano również, że nie należy obwiniać dzieci za decyzję, podejmowane przez kogoś innego i że „każdy uczestnik staje się członkiem wielkiej rodziny”. Na razie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za sfałszowanie wyników 6. edycji "The Voice Kids".

Przesłuchanie w ciemno Mikelli Abramowej obejrzycie w naszej galerii --->