Rundę drugą w sobotnich „Bitwach” otworzyło dwóch rycerzy z teamu Dawida Kwiatkowskiego: Kamil Kilian i Kuba Krajkowski, a także jedna księżniczka: Amelia Janiak. Dawid Kwiatkowski wybrał dla nich piosenkę „Duchy tych co mieszkali tu” ze ścieżki dźwiękowej kultowej animacji „Mój brat niedźwiedź”. Tym razem Dawid nie zgodził się jednak z opinią pozostałych Trenerów i zdecydował, że do etapu „Sing off” zabierze Amelkę.

„The Voice Kids” - kto przeszedł "Bitwy" u Dawida Kwiatkowskiego?

W trzeciej części show podziwialiśmy wokalną „Bitwę” Agnieszki Nowakowskiej, Ani Jensen i Wiktorii Granas. Dziewczyny musiały zmierzyć się z piosenką „The Shoop Shoop Song”, którą w oryginale wykonuje Cher. Ku zaskoczeniu Trenerów Dawid zdecydował, że dalszego etapu przechodzi Agnieszka Nowakowska.

W sobotnim odcinku trójka uczestników Olga Jagieło, Piotrek Sieczka i Michał Makowski wzięła na warsztat kultowy utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. O nich jestem spokojny – zapowiedział utwór Dawid Kwiatkowski i jak się okazało miał rację, bo uczestnicy doskonale opowiedzieli piękną historię o miłości. Emocjonalna i dojrzała prezentacja wzruszyła nie tylko widzów, ale i Trenerów. Ostatecznie jednak to głos Michała Makowskiego najbardziej przekonał Dawida Kwiatkowskiego.

Gabrysia Borys, Marcelina Szlachcic i Kuba Szmajkowski – to kolejny tercet, który pozamiatał scenę i niemalże spowodował rozładowanie akumulatorów zasilających prąd w studio „The Voice Kids”. Ogień w głosie i w sercu – tak w skrócie można opisać tę żywiołową paczkę. W sobotnim odcinku „The Voice Kids” uczestnicy wzięli na warsztat wakacyjny hit Shawna Mendesa i Camili Cabello „I Know What You Did Last Summer”. I choć co niektórzy spodziewali się rywalizacji, oni postawili na współpracę. Wybór był trudny, ale ostatecznie Dawid Kwiatkowski zdecydował, że w kolejnym etapie zobaczymy Kubę Szmajkowskiego.

Ostatnie muzyczne uderzenie w drużynie Dawida Kwiatkowskiego to występ Karoliny Szczurowskiej, Mileny Grigorian i Antka Scardiny. Ta energiczna trójka zmierzyła się z wielkim przebojem Eltona Johna „I’m Still Standing”. Po tym występie scena zapłonęła, publiczność szalała, a Dawid Kwiatkowski tańczył w swoim trenerskim fotelu. Trenerzy byli zachwyceni perfekcyjnym wykonaniem i nieziemskimi głosami dzieciaków. I choć pozostali Trenerzy stawiali na Karolinę, to Kwiatkowski znów posłuchał głosu swojego serca i zdecydował, że szansę na zaprezentowanie się w strefie „Sing oiff” dostał Antek Scardina.

Po zakończeniu „Bitew”, przyszedł czas na ostateczną eliminację w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Każdy z wygranej szóstki ponownie stanął na scenie i zaśpiewał swoją piosenkę z „Przesłuchań w Ciemno”, po czym Dawid Kwiatkowski musiał wybrać finałową trójkę. Pierwsza zaśpiewała Nela, później Amelia, a jako trzecia mikrofon przejęła Agnieszka Nowakowska. Następnie sceną zawładnęli Michał Makowski, Kuba Szmajkowski i Antek Scardina.

- Nie jest tajemnicą, że wszystkie wykonania były wybitne – skomentował Tomson. - Byliście wspaniali, daliście nam radość, show i wzruszenie. Ja kocham moją drużynę, żeby było jasne, ale Wy jesteście znakomici – przyznała Edyta Górniak.

„The Voice Kids” - kto w finale u Dawida Kwiatkowskiego?

Choć wybór był naprawdę trudny, a Dawid nawet próbował schować się za fotelem, by uniknąć decyzji, to ostatecznie zadecydował, że w dalszej rywalizacji znaleźli się Antek, Kuba i Nela. I to oni pójdą z nim do Finału!

Czy zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” będzie uczestnik z drużyny Dawida Kwiatkowskiego? O tym będziemy mieli okazję przekonać się już w najbliższych odcinkach „The Voice Kids”. Będziecie je oglądać już choćby za tydzień?