Do finału "The Voice Kids 3" trafili wyjątkowo zdolni młodzi ludzie. W drużynie każdego z trenerów znalazły się dzieci, których największym marzeniem jest realizowanie się w muzyce. Nic dziwnego, że jurorzy mieli gigantyczny problem z decyzją, kto zasługuje na tytuł zwycięzcy.

"The Voice Kids 3" - finał sezonu

W ostatnim odcinku 3. sezonu programu zobaczyliśmy m.in. Hanię Sztachańską, Marcina Maciejczaka, Anastazję Maciąg czy Olę Gwazdacz. Uczestnicy zachwycili swoimi interpretacjami popularnych utworów. Nie zabrakło wzruszeń - Szymon Lubicki wykonał utwór Bruno Marsa, który zadedykował cierpiącej na stwardnienie rozsiane mamie. Z kolei Wiktoria Zwolińska wykonała słynną balladę "Nothing Else Matters" z repertuaru zespołu Metallica, którą urzekła publiczność i jurorów. Anastazja Maciąg wprawiła w oniemienie słuchaczy swoją interpretacją utworu Kayah, a 9-letnia Alicja Tracz poruszyła wykonaniem piosenki z repertuaru Whitney Houston.

"The Voice Kids 3" - zwycięzca programu

W finałowej trójce znaleźli się Marcin, Hania i Natalia. Każde z nich na żywo wykonało utwór, który ostatecznie miał zaprowadzić wokalistów do zwycięstwa.

Przyszła nastolatka, wychodzi kobieta - powiedział o Hani Sztachańskiej Tomson.

Natalia dostała owacje na stojąco za połączenie śpiewu i gry na pianinie, a po występie Marcina Dawid Kwiatkowski powiedział:

Jestem największym szczęściarzem, że wybrałeś mnie na swojego trenera.

Po serii emocjonujących występów decyzją widzów program wygrał podopieczny Dawida Kwiatkowskiego, Marcin Maciejczak. Chłopak otrzymał też nagrodę specjalną, czyli voucher na realizację teledysku i 30 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Na koniec prezes TVP Jacek Kurski zasugerował, że Polska po raz kolejny ma szansę zostać gospodarzem Eurowizji Junior:

Słuchajcie komunikatów w ciągu najbliższych kilku dni - powiedział tajemniczo.