Za nami wielki finał "The Voice of Poland 11". Ostatni odcinek sezonu był niezwykle emocjonujący. O końcowy triumf w jedenastej edycji muzycznego show Telewizji Polskiej walczyło czworo uczestników - po jednym z każdej trenerskiej drużyny: Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba, Krystian Ochman i Adam Kalinowski. O tym, kto wygrał program zadecydowali wyłącznie widzowie. Na kogo oddali najwięcej swoich głosów? 

ZOBACZ: Jamie Cullum wydał świąteczny album. Zdradził nam, co ma z nim wspólnego Robbie Williams, jego żona i pandemia [WYWIAD]

Finał "The Voice of Poland 11" - WYNIKI

Zmagania w finale 11. edycji "The Voice of Poland" podzielono na trzy etapy. Najpierw każdy z finalistów zaśpiewał w duecie ze swoim trenerem oraz cover zagranicznego utworu. W drugim starciu troje uczestników walczyło o głosy widzów wykonując znane polskie hity. W ostatniej rundzie finałowych zmagań finałowa dwójka zaprezentowała na scenie na żywo swoje debiutanckie single. Widzowie zobaczyli także wyjątkowy wspólny występ Ani, Adama, Krystiana i Jędrzeja, którzy zaśpiewali utwór "Lubię wracać tam gdzie byłem" z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. 

W pierwszym etapie pożegnaliśmy Jędrzeja Skibę z drużyny Urszuli Dudziak. W drugim odpadła Anna Gąsienica-Byrcyn, podopieczna Edyty Górniak. Ostatecznie walka o wygraną rozegrała między Adamem Kalinowskim a Krystianem Ochamanem.

Decyzją telewidzów, 11. edycję "The Voice of Poland" wygrał Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka. Gratulujemy!

Poza uczestnikami, w finale 11. sezonu "The Voice of Poland" wystąpili gościnnie także Andrzej Piaseczny, Sanah oraz zwyciężczyni poprzedniej edycji programu - Alicja Szemplińska.

Kim jest Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka?

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziadek jest dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie "The Voice of Poland" Krystian traktuje jak swój "big break" - wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.