Nowe zasady w odcinkach finałowych "The Voice of Poland". Z powodu wprowadzenia w Polsce nowych obostrzeń w walce z pandemią koronawirusa, a także w trosce o bezpieczeństwo osób obecnych podczas nagrania, TVP zdecydowała o wcześniejszym nagraniu trzech finałowych odcinków 11. edycji "The Voice of Poland". Odcinki będą nagrywane bez udziału publiczności i z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa. 

Zmiana zasad w finałowych odcinkach The Voice of Poland 2020

W sobotę, 14 listopada na scenie "The Voice of Poland" wystąpi 16 uczestników, po czterech z drużyny każdego z trenerów, którzy zawalczą o udział w kolejnym odcinku programu. Decyzję o tym, którzy uczestnicy pożegnają się z muzycznym show telewizyjnej Dwójki, a którzy powalczą o wygraną zdecydują: Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. 

Występy finalistów będą punktowane przez czwórkę trenerów. Po zakończeniu występów każdy trener powie, komu przydzielił maksymalną liczbę punktów. Jako ostatni głos zabierze trener danego teamu informując, którego uczestnika zabierze ze sobą do następnego odcinka. Kolejne dwie osoby z zespołu, które uzyskają najwyższe miejsca w rankingu, ponownie zaśpiewają na scenie w następnym finałowym odcinku programu. W przypadku remisu, o awansie uczestnika zadecydują punkty przyznane przez trenera drużyny. Zasada ta będzie obowiązywała przez trzy odcinki finałowe.

Przedstawiciele stacji zapewniają, że nad głosowaniem trenerów czuwać będzie notariusz.
 
Finałowe odcinki "The Voice of Poland”" od 14 listopada, w każdą sobotę o godzinie 21:00 w TVP2.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje uczestniczka "The Voice Kids". Już miesiąc wcześniej zaplanowała swój pogrzeb