DRUŻYNA ANDRZEJA PIASECZNEGO

Na początku wystąpili uczestnicy z drużyny Andrzeja Piasecznego. Martyna Pawłowska zaśpiewała "Gołębi puch" Lombardu. "Fajne Martyna jest to, że ty na naszych oczach rozwijasz się muzycznie i emocjonalnie" - ocenił jej występ Michał Szpak. Później Artur Wołk-Lewanowicz zaśpiewał "Noc i dzień" Grzegorza Hyżego. "Ja mam z Tobą problem. Bardzo Cię polubiłem, ale tutaj już są takie emocje, że potrzebuję czegoś więcej" - powiedział po jego występie Tomson. Michał Szczygieł zaśpiewał "The  Lazy Song" Bruno Marsa. "Pierwsza część była średnio udana. Ale wszystko nadrabiałeś charyzmą" - powiedział po jego występie Michał Szpak.

Decyzją widzów z drużyny Andrzeja do półfinału trafił Michał Szczygieł. Andrzej Piaseczny wybrał zaś Artura Wołk-Lewanowicza, mimo że dziś wypadł gorzej niż Martyna. "Martyna, zaśpiewałaś genialnie dzisiaj. Artur - no tak, ale to podobno to ja podłożyłem Ci nogę. Muszę kierować się przeczuciem" - uzasadniał swój wybór. Z programu odpadła więc Martyna.

DRUŻYNA MICHAŁA SZPAKA

Później wystąpiła drużyna Michała Szpaka. Jacek Wolny zaśpiewał "Dla Ciebie" Myslovitz. Jego występ nie zachwycił jurorów. "Jacek, ja Ciebie bardzo lubię. Dzisiaj mnie jednak trochę nie przekonałeś. Wszystko było, ale niedopracowane były trochę falsety" - skomentowała jego występ Maria Sadowska. Występ Marty Gałuszewskiej zachwycił jurorów. "Marta, twój chyba najlepszy występ. Byłaś cała w tej piosence od A do Z. Z punktu widzenia wokalistyki były piękne przejścia z głosu piersiowego na głowowy" - powiedziała Maria Sadowska. Aga Dębowska zaśpiewała "Cykady na cykladach" Manaam. "Aga, jesteś klasą samą w sobie. Nie masz żadnego problemu z wyrażaniem emocji" - ocenił jej występ Tomson.

Decyzją widzów z drużyny Michała do półfinału trafiła Marta Gałuszewska. Michał Szpak miał problem z wyborem. "Ty jesteś hipnotyzujący, uwodzisz wszystkie kobiety, masz wielką charyzmę. Mamuśka, Ty nie jesteś człowiekiem, tytanem pracy, a Twoje nogi są hipnotyzujące" - powiedział. Ostatecznie jednak zaprosił do półfinału Agę Dębowską.

DRUŻYNA MARII SADOWSKIEJ

Następnie wystąpiła drużyna Marii Sadowskiej. Magda Krzemień zaśpiewała "Empire State of Mind" Alici Keys. "Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jaką przeszłaś przemianę w tym programie. Od kobiety, której nie można było zapamiętać do kobiety, która jest zjawiskiem na scenie" - powiedział po jej występie Michał Szpak. Maja Kapłon zaśpiewała "Miłość miłość" Krzysztofa Zalewskiego. "Wzięłaś na siebie nie lada wyzwanie. Ale i tak wyszło lepiej niż na próbie" - skomentował Baron. Joanna Mądra zaśpiewała "Smooth operator" Sade. "Masz bardzo ciekawą cechę, że potrafisz wcielać się w bardzo różne role. Ale ja wciąż nie znam Ciebie. Mimo to uważam, że to był genialny występ." - powiedział Michał Szpak.

Decyzją widzów z drużyny Marii do półfinału trafiła Maja Kapłon. Maria Sadowska wybrała Magdę Krzemień. "Asia bardzo Ci dziękuję, ale zabieram ze sobą Meg" - powiedziała.

DRUŻYNA TOMSONA I BARONA

Na końcu zaprezentowała się drużyna Barona i Tomsona. Sabina Mustaeva zaśpiewała "Think" Arethy Fraklin. "Genialnie, genialnie, genialnie" - ocenił występ Andrzej Piaseczny. Łukasz Łyczkowski zaśpiewał "Little wing" Jimiego Hendrixa. "Dalej jesteś bardzo rockowy, ale odciąłeś się od tego wizerunku w tej piosence" - powiedział Michał Szpak. Jelena Matula zaśpiewała "It's a Man's Man's Man's World" Jamesa Browna. "Ja się wzruszyłam. To jest Twój najlepszy występ. Pokazałaś ból kobiety w świecie rządzonym przez mężczyzn. Ja Ci dziękuję" - powiedziała po występie Maria Sadowska.

Decyzją widzów z drużyny Barona i Tomsona do półfinału trafił Łukasz Łyczkowski. Baron i Tomson nie wiedzieli, jaką podjąć decyzję. "Jesteśmy w sytuacji, która jest patowa" - powiedział Baron. "Dwa słoneczka i co tu robić" - skomentował Tomson. Ostatecznie duet zdecydował, że zostawia w drużynie Sabinę Mustaevę. Jelena odpadła z programu! Jurorzy dziękowali jej za udział na stojąco. Michał Szpak był niezwykle przejęty. U Marysi Sadowskiej pojawiły się łzy w oczach.

THE VOICE OF POLAND 8 - KTO W PÓŁFINALE?

Czy różnie duże emocje będą nam towarzyszyły w odcinku półfinałowym show? Wtedy w The Voice of Poland 8 zobaczymy zatem: Michała i Artura, Martę i Agę, Maję i Magdę, Łukasza i Sabinę. Za kogo będziecie najmocniej trzymać kciuki?

Przypominamy, odcinek półfinałowy Live już w kolejną sobotę, 18 listopada o 20:05 w telewizyjnej Dwójce.