Ósma edycja show TVP The Voice of Poland okazała się kolejnym sukcesem emisyjnym. Czy jednak tę edycję programu oglądało więcej widzów niż dwie poprzednie, kiedy to na fotelu trenerskim przed Michałem Szpakiem zsiadały Edyta Górniak i Natalia Kukulska? Jak podało TVP, telewizja rozważa emisję kolejnej, dziewiątej już serii show. Czy taka decyzja zapadła w związku z faktem, że Michał Szpak przyciągnął przez telewizory kolejne rzesze widzów?

The Voice of Poland 8 - wyniki oglądalności

Jak podał dziś portal wirtualnemedia.pl, ósmą edycję The Voice of Poland oglądało średnio 2,09 mln osób! Oznacza to, że show z udziałem Michała Szpaka w porównaniu do poprzedniej, siódmej edycji programu, zyskał 70 tysięcy widzów! TVP2 w czasie nadawania programu była na pozycji wice-lidera w rynku telewizyjnym. A wszystko to zapewne za sprawą powołania Michała Szpaka na czwartego trenera show!

The Voice of Poland - będzie kontynuacja?

Jak napisał portal poświęcony tematyce medialnej, największą widownię zgromadził odcinek pokazywany 30. września 2017 roku. The Voice of Poland oglądało tego dnia, bagatela, 2,57 mln osób! Wpływy z reklam emitowanych w czasie nadawania muzycznego show przyniosły stacji ponad 11,50 mln złotych. Nic dziwnego, że stacja bardzo poważnie rozważa kontynuację popularnego talent-show.

Kiedy TVP 2 miałaby wyemitować 9. sezon TVOP? Zgadujemy, że ten na antenie telewizyjnej Dwójki pojawi się dopiero jesienią przyszłego roku.

1. stycznia w TVP 2 staruje za to pierwsza polska edycja The Voice Kids. Będziecie ją oglądać?