Pierwszy odcinek „LIVE” 9. edycji „The Voice of Poland” widzowie z pewnością zapamiętają na długo. Były momenty wzruszeń, radości, mistrzowskie występy i goście specjalni. Swoim repertuarem muzyczną scenę „The Voice of Poland” rozgrzał brytyjski zespół Years&Years, tworzący szeroko rozumianą muzykę elektroniczną. Grupa została założona w 2010 roku, a w muzycznym świecie zadebiutowała w 2015 roku albumem „Communion”. Pochodzące z niego single „Desire”, „King” czy „Shine” podbiły światowe listy przebojów i były chętnie grane przez największe stacje radiowe. W Polsce płyta pokryła się platyną, a na Wyspach osiągnęła rekord sprzedaży i trafiła do rąk ponad miliona fanów. Electropopowy zespół na swoim koncie ma dwa albumy studyjne, w tym wydany w lipcu 2018 roku „Palo Santo”, z którego pochodzi utwór „If You’re Over Me”. Poza tym zespołem na scenie show pojawił się też polski, młody gwiazdor. O kim mowa?

"The Voice of Poland" na żywo – kto wystąpił?

W pierwszym odcinku live wystąpił również finalista 8. edycji „The Voice of Poland” – Michał Szczygieł. Pociąg do kariery tego wokalisty na dobre rozpędził się, gdy uczestnik pod skrzydłami Andrzeja Piasecznego zajął trzecie miejsce w muzycznym talent show. Po sukcesie w „The Voice of Poland” Szczygieł doskonale wykorzystał pięć minut w muzycznej branży. Jego debiutancki singiel „Nic Tu Po Mnie” wciąż bije rekordy popularności w sieci i doczekał się ponad 16 milionów odsłon w serwisie muzycznym YouTube. Artysta ma na swoim koncie również duet z popularną włoską wokalistką Chiarą Grispo, z którą nagrał nową wersję jej przeboju „Since You Left Me”. 

"The Voice of Poland" – kto odpadł? WYNIKI

"The Voice of Poland" o stałej porze wróciło na antenę TVP 2 po tygodniowej przerwie. W zeszłym tygodniu w tego godzinie Telewizja Polska pokazała bowiem  „Koncert dla Niepodległej”. W związku z tym w dzisiejszym odcinku z show odpadło po dwóch uczestników z każdej drużyny! Zobacz kto odpadł, a kto przeszedł do kolejnego odcinka show:

  • "The Voice of Poland" – drużyna Grzegorza Hyżego:

Aleksandra Tocka, Nicole Kulesza, Anna Deko i Natalia Capelik-Muianga.

  • "The Voice of Poland" – drużyna Piotra Cugowskiego:

Mario Szaban, Diana Ciecierska, Maksymilian Kwapień i Aleksandra Smerechańska.

  • "The Voice of Poland" – drużyna Patrycji Markowskiej:

Dawid Dubajka, Marcin Sójka, Maksymilian Łapiński i Małgorzata Pauka.

  • "The Voice of Poland" – drużyna Michała Szpaka:

Wioletta Markowska, Natalia Smagacka, Izabela Szafrańska i Natalia Zastępa.