Ostatni w tej edycji odcinek „Przesłuchań w Ciemno” rozpoczął się od występu 36-letniego Pawła Szutty. Ten uczestnik profesjonalnie muzyką zajmuje się od 17 lat, od kiedy powstał zespół „Paranormal”, którego był wokalistą. Choć zespół po pewnym czasie rozpadł się, on nie zapomniał o muzyce, wciąż komponuje, śpiewa i gra w zespole „SHUTTUP”. Zamiast na muzyczną emeryturę udał się do programu „The Voice of Poland”, gdzie finalnie zdecydował, że w „Bitwach” zawalczy pod skrzydłami Cugowskiego.

The Voice of Poland 9 - co się wydarzyło w 9. i 10. odcinku?

Atmosferę w studio podgrzał  też występ 24-letniej Diany Ciecierskiej. Uczestniczka z rockowym pazurem wykonała utwór „All Right Now” i obróciła fotele Patrycji, Piotra i Michała. Jako jedyny nie nacisnął przycisku Grzegorz, który stwierdził, że zrobił to tylko dlatego, by Cugowski ponownie nie zbroczył jego koszulę łzami. Błagalny ton Patrycji nie przekonał Diany, ponieważ wspólny występ z Piotrem upewnił ją, że chce śpiewać dalej w rockowej drużynie Cugowskiego.

Z sobotniego odcinka z pewnością zapamiętamy występ 18-letniej Martyny Kasprzyckiej. Prawdziwa góralka, która gra na skrzypcach i marzy, by w przyszłości studiować jazz na Akademii Muzycznej. Wspierana przez rodzinę, stanęła na scenie „The Voice of Poland” i wykonała kultowy numer „Stand by me” Bena Kinga. Jej liryczne wykonanie zachwyciło Michała Szpaka, który mimo kilku niedociągnięć, postanowił się odwrócić i podarować Martynie szansę na spełnienie marzeń.

Gdy na scenie „The Voice of Poland” pojawiła się 25-letnia Izabella Szafrańska niejednemu mężczyźnie mocniej zabiło serce. Nie dość, że pięknie śpiewa, to do tego wygląda jak prawdziwa modelka. Uczestniczka zaśpiewała „Flashlight” z repertuaru Jessie J i sprawiła, że wszyscy Trenerzy nacisnęli przycisk „Chcę Ciebie”. Były owacje na stojąco, a Iza ostatecznie to zdecydowała się dołączyć do drużyny Michała Szpaka.

W ostatnim odcinku „Przesłuchań w ciemno” poznaliśmy też18-letniego Alka, który kocha deskorolkę i lawiruje między różnymi gatunkami muzyki. W piosence Piotra Domagały „Jestem tego wart” zachwycił Patrycję Markowską, Michała Szpaka i Piotra Cugowskiego. I to właśnie do drużyny tego ostatniego dołączył.

Wyjątkowych emocji w sobotnim odcinku dostarczył występ Marianny Linde – córki Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki. Choć uczy się w szkole teatralnej, to tak naprawdę jeszcze nie zdecydowała, czy chce zostać aktorką czy piosenkarką. W „The Voice of Poland” wystąpiła w wymagającym utworze Amy Winehouse „Love Is A Losing Game” i obróciła fotele Szpaka i Cugowskiego. Z programu widzowie Telewizyjnej Dwójki dowiedzieli się, że Michał i Marianna poznali się wiele lat temu, kiedy razem występowali na scenie. Decyzja dziewczyny nie mogła być inna, ponieważ Marianna postanowiła, że dołączy właśnie do drużyny Michała.

Sporym zaskoczeniem okazał sięwystęp Wojtka Ezzata, którego widzowie mogą kojarzyć z talent show „X Factor”. Wtedy konkurował o finał z Grzegorzem Hyżym, który ostatecznie wygrał program, a jego kariera nabrała dużego rozpędu. Jak widać Wojtek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i raz jeszcze postanowił zawalczyć o swoje marzenia. W programie zaśpiewał żywiołową piosenkę Shawna Mendesa „There’s Nothing Holdin’ Me Back” i w tanecznym rytmie obrócił wszystkie fotele. – Bardzo dziękuję, że się wszyscy odwróciliście. Jest mi bardzo miło, ale krótka piłka. Idę z Grzechem – powiedział na zakończenie. Czy koleżeński sentyment okaże się przepisem na wygraną? O tym przekonamy się już niedługo.

Ostatnie „Przesłuchania w Ciemno” przyniosły widzom mnóstwo emocji, a Trenerzy zrobili wszystko, by w ostatnim rzucie zgarnąć najlepsze głosy. Tak było w przypadku 32-letniego Marcina Sójki, muzycznego samouka, który w niezwykle ujmujący sposób zaśpiewał „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej. Jego wykonanie spodobało się wszystkim Trenerom, którzy po raz kolejny musieli walczyć o tego samego uczestnika. Ostatecznie Marcin zdecydował jednak, że dołączy do drużyny Patrycji Markowskiej.

The Voice of Poland 9 - PODSUMOWANIE 9. i 10. odcinka

W 9. i 10. odcinku „The Voice of Poland” o tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce” walczyli utalentowani wokaliści z Krakowa i Warszawy. Po emocjonujących występach w drużynie Grzegorza Hyżego znalazł się Wojtek Ezzat. Do drużyny Piotra Cugowskiego postanowili dołączyć Paweł Szutta, Diana Ciecierska i Alek Woźniak. Na współpracę z Michałem Szpakiem postawiły Martyna Kasprzycka, Izabella Szafrańska i Marianna Linde. Zaś z Patrycją Markowską muzyczną przygodę postanowił zacząć Marcin Sójka.

The Voice of Poland 9 - co w następnym odcinku?

Już za tydzień pierwsze Bitwy w programie „The Voice of Poland”. Kto jako pierwszy zaśpiewa na muzycznym ringu? Jak Trenerzy połączą uczestników? Kto wygra muzyczne starcia, a kto zostanie skradziony? O tym przekonamy się 13 października o godz. 20:05 na antenie TVP 2. Tymczasem w naszej GALERII---> znajdziecie zdjęcia z 9. i 10. odcinka „The Voice of Poland”. Za kogo najmocniej trzymaliście kciuki?