The Voice of Poland 9 "Bitwy": Pierwszą parą, która zmierzyła się na muzycznym ringu byli Izabela Szafrańska i Tobiasz Fejdasz. Podopieczni Michała Szpaka zaśpiewali piosenkę „Need You Now” z repertuaru Lady Antebellum. Choć zdaniem Trenerów muzyczny pojedynek był na bardzo wysokim poziomie, to dostrzegli jednak brak chemii pomiędzy uczestnikami. Ostatecznie Michał Szpak zdecydował, że do „Nokautu” zabierze ze sobą Izę.

The Voice of Poland 9 - co się wydarzyło w drugim odcinku „Bitew”?

W sobotnim odcinku "The Voice of Poland” stało się też coś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Po raz pierwszy w historii z programem pożegnały się dwie uczestniczki tej samej „Bitwy” – Dominika Kuręda i Magdalena Putkowska. Ich wykonanie utworu „Granda” Moniki Brodki nie porwało. Grzegorz, będący Trenerem tej drużyny, był wyraźnie załamany. To też pierwsza tak kontrowersyjna decyzja w historii „The Voice of Poland”. Czym jeszcze zaskoczą nas Trenerzy w kolejnych odcinkach?

Piotr Cugowski udowodnił, że w roli Trenera odnalazł się doskonale, a jego genialne duety z każdym odcinkiem zadziwiają. Dowodem na to jest pojedynek Michała Steciaka i Maksa Kwapienia. Ten duet to zderzenie dwóch na pozór różnych, muzycznych światów – klasyki i Rock’n’Rolla. Choć wydawać się może, że tych uczestników więcej dzieli niż łączy, to wykonaniem piosenki „Knockin’ On Heaven’s Door" udowodnili, że w muzyce nic nie jest niemożliwe. Choć decyzja była trudna, Piotr Cugowski zdecydował, że do dalszego etapu zabierze ze sobą Maksa.

Na ringu stanęli również Marianna Linde i Leon Krześniak, podopieczni Michała Szpaka. Choć podczas prób trudno było im znaleźć balans w piosence „Lady” zespołu Modjo, to w trakcie występu stali się jednością, stworzyli na scenie prawdziwą chemię i zaprezentowali spektakl pełen emocji. Michałowi Szpakowi bardzo trudno było podjąć decyzję i nie potrafił rozstać się żadnym z uczestników. Finalnie dał szansę Leonowi. Na szczęście obydwoje zostali w programie, ponieważ uczestniczkę postanowiła ukraść Patrycja. W wyniku tej decyzji z programem pożegnała się Daria Adamczewska.

W grupie Patrycji Markowskiej kolejną parą, która walczyła na ringu byli Alicja Śmielak i Jay Allen. Choć na początku byli zestresowani i nie znali piosenki John’a Newmana „Come And Get It”, to po chwili oswoili się z utworem, znaleźli na niego sposób i odnaleźli wspólny język. Mimo pochwał dla obu uczestników, Trenerzy z lekką przewagą wskazali, że bohaterem tej „Bitwy” był Jay. Patrycja posłuchała rad swoich kolegów i to właśnie jego zabrała do dalszego etapu.

W kolejnej „Bitwie” stanęły na scenie trzy wyjątkowe kobiety z drużyny Piotra – Ula Laudańska, Justyna Bardo i Iza Tkocz. Choć na początku obawiały się tercetu, to razem doskonale poradziły sobie z piosenką Ani Dąbrowskiej „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”. Piotr Cugowski ostatecznie zdecydował się zabrać dalej charyzmatyczną Justynę Bardo.

Choć sobotni odcinek nie należał do najlepszych w wykonaniu Grzegorza Hyżego, to wokalne starcie w wykonaniu Kamili Kamockiej i Nicole Kuleszy przywróciło mu wiarę we własną drużynę. Dziewczyny zmierzyły się z emocjonalnym utworem „Take Me To Church” i zawładnęły sceną. Nawet pomyłka w podziale tekstu nie powstrzymała Trenerów od zachwytu. Ostatecznie Grzegorz postawił na tajemniczą osobowość Nicole i to ją zabrał do kolejnego etapu.

Ostatnia „Bitwa” to pojedynek trzech mężczyzn z drużyny Patrycji Markowskiej. Marcin Sójka, Tomasz Jasiński i Tomasz Wołodkowicz wystąpili w legendarnym utworze Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Choć na scenie nie zabrakło dobrej muzyki, to Trenerzy nie szczędzili słów krytyki. Patrycja Markowska po wysłuchaniu uwag kolegów nadal miała trudną decyzję do podjęcia. Decyzją Trenerki do kolejnego etapu przeszedł Marcin Sójka! 

The Voice of Poland 9 - 12. odcinek - ZDJĘCIA

Już za tydzień kolejne „Bitwy”, które pozwolą uczestnikom przejść do etapu "Nokautów". A jak na scenie wygalały „Bitwy” w 12. odcinku 9. edycji show? Przekonajcie się sam zaglądając do naszej GALERI--->