„The Voice of Poland” Finał to ogromne emocje, najlepsze głosy, nieoczekiwane zwroty akcji i goście specjalni - na ten wieczór widzowie Telewizyjnej Dwójki czekali całą edycję. Przed nami finał finałów w „The Voice of Poland”, który uświetnią gwiazdy międzynarodowej i polskiej estrady. Wśród nich pojawi się LP (Laura Pergolizzi) - amerykańska wokalistka i autorka jednego z najpopularniejszych przebojów w Polsce w 2016 roku „Lost on You”. Artystka szerokiej publiczności znana jest z rockowych ballad i współpracy m.in. z Rihanną, Christiną Aquilerą, Leoną Lewis oraz Cher. W trzecim odcinku LIVE LP zaprezentuje singiel „Girls Go Wild”, który promuje jej najnowszą płytę „Hearth to Mouth”. Sobotni odcinek odwiedzi również plejada polskich wokalistów. W Wielkim Finale zaśpiewa królowa polskiego popu – Doda. Wokalistka zaprezentuje swój singiel „Nie wolno płakać”.

„The Voice of Poland” Finał - występy

Wielki Finał „The Voice of Poland” zostanie podzielony na trzy etapy. Rywalizacja będzie zacięta aż do ostatniej minuty, ponieważ po każdej rundzie odpadnie jeden z finalistów. W pierwszym starciu, każdy z uczestników zaśpiewa wspólny duet z Trenerem oraz cover angielskiej piosenki. W rundzie drugiej, wybrana trójka zaprezentuje kultowe polskie przeboje, a na ostatniej prostej, dwójka uczestników zaśpiewa swoje debiutanckie single. O tym, kto wygra program zadecydują wyłącznie widzowie. Linie SMS-owe są otwarte przez cały tydzień, dlatego już od poniedziałku widzowie mogą wysyłać SMS-y na swoich faworytów pod numer 7350.

„The Voice of Poland” Finał – finaliści

Do wielkiego finału "The Voice of Poland 9" przeszedł 1 uczestnik z każdej drużyny. Kto walczy o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce?

"The Voice of Poland" – drużyna Grzegorza Hyżego: Anna Deko

"The Voice of Poland" – drużyna Piotra Cugowskiego: Maksymilian Kwapień

"The Voice of Poland" – drużyna Patrycji Markowskiej: Marcin Sójka

"The Voice of Poland" – drużyna Michała Szpaka: Natalia Zastępa

„The Voice of Poland” Finał - zwycięzca

Zwycięzca 9. edycji „The Voice of Poland” oprócz najlepszego głosu powinien mieć coś jeszcze. Między innymi musi znaleźć miejsce w gablocie na prestiżową statuetkę, a zaraz potem chwilę czasu, by podpisać kontrakt z Universal Music Polska. Umiejętność wydawania 50 tysięcy złotych również będzie dodatkowym atutem.  Który z uczestników zostanie Najlepszym Głosem 9. edycji „The Voice of Poland”? Odpowiedź poznamy już jutro, 1 grudnia o godz. 20:05 na antenie TVP2. Za kogo trzymacie najmocniej kciuki?

Zwiastun odcinka obejrzycie poniżej: