11. edycja "The Voice of Poland" ma szansę stać się jedną z najbardziej ekscytujących w historii. I nie mamy tu na myśli jedynie wyjątkowego składu jury z Edytą Górniak i Michałem Szpakiem na czele. Producenci zdecydowali się wprowadzić zupełnie nowe zasady, dzięki którym emocje będą sięgać zenitu już w pierwszym etapie programu. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę, w tym sezonie pojawił się bowiem nowy element rywalizacji między trenerami. Na czym polega tzw. blokada? Wyjaśniamy poniżej.

Blokada w "The Voice of Poland" - o co chodzi?

W 11. edycji "The Voice of Poland" w TVP2 na obrotowych fotelach pojawiły się trzy nowe przyciski z imionami trenerów. Jeżeli jeden z nich za wszelką cenę będzie chciał mieć u siebie uczestnika, którego występ wyjątkowo go zachwyci, ale jednocześnie przewiduje, że inny trener też będzie chciał mieć go w swojej drużynie, może go zablokować. Tym samym eliminuje trenera z rozgrywki o danego uczestnika.

Warto dodać, że każdy z trenerów może użyć blokady tylko dwa razy podczas całego etapu Przesłuchań w Ciemno.

Wokalnych talentów na miarę Natalii Sikory, Mateusza Ziółko, Marcina Sójki czy Alicji Szemplińskiej raczej nie zabraknie - na scenie w tej edycji zobaczymy ponad 90 osób, które zostały wyłonione spośród 12 tysięcy zgłoszeń.

Premierowe odcinki 11. sezonu "The Voice of Poland" w każdą sobotę o godz. 21:15 i 22:20 w TVP2.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak wspomina zmarłego Gienka Loskę: "Niezwykły człowiek z odmienną myślą" [TYLKO U NAS]