W finale programu spotkała się trójka uczestników niemal od początku typowanych na faworytów. We wczorajszym odcinku wystąpili Natalia Sikora, Dorota Osińska, Natalia Nykiel i Michał Sobierajski - reprezentujący różne style i osobowości, ale wszyscy równo utalentowani, więc walka była bardzo wyrównana.

Finałowy odcinek otworzył występ wszystkich finalistów drugiej edycji programu, którzy zaśpiewali przebój zespołu Black Eyed Peas "I Gotta a Feeling", do którego nakręcili także teledysk. Potem już uwaga wszystkich skupiła się na czwórce finalistów. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Dorota Osińska, która zaśpiewała przebój Anny Marii Jopek "Ale jestem". Jej występ przypadł do gustu jury, a prowadzącyTomasz Kammel powiedział, że Osińska jest ulubienicą producentów chusteczek higienicznych, bo jej występu z wielu wyciskają łzy wzruszenia.

Kolejną finalistką, która pojawiła się na scenie była Natalia Sikora, która wraz z akompaniującym jej na fortepianie Stanisławem Soyką wykonała przebój "Tolerancja". Po niej przyszedł czas na Natalię Nykiel, którą Kammel komplementował jako "najpiękniejszą polską maturzystkę". Natalia wykonała wielki przebój The Beatles "Yesterday", a jej występ jury oceniło na bardzo dobry. Po Natalii na scenie pojawił się Michał Sobierajski, który wraz z grupą Audiofeels wykonał utwór "Stand By Me" Bena E. Kinga.

Kolejna na scenie zaprezentowała się Natalia Sikora, która wykonała przebój zespołu The Animals "House of the Rising Sun". Wokalistka zaprezentowała się w odważnej stylizacji - włosy ukryła pod specjalnym, imitującym gołą skórę czepkiem, a jej czarna, ozdobiona piórami kreacja zdecydowanie przyciągała uwagę. Po Natalii na scenie pojawiła się Dorota Osińska, która wraz z gwiazdą opery Małgorzatą Walewską zaśpiewała utwór z musical "Koty", "Memory". Następnie przyszedł czas na Michała Sobierajskiego, który wykonał taneczny przebój "Don't Stop The Music" z repertuaru Rihanny, czym zachwycił jury, a zwłaszcza Marka Piekarczyka z grupy TSA. Opiekująca się wokalistąJustyna Steczkowska ostrzegła zaś Michała przed mediami: - Mam nadzieję, że nie będziesz musiał czytać tych wszystkich głupot na swój temat - powiedziała spodziewająca się dziecka gwiazda.

Natalia Nykiel wraz z zespołem Bracia wykonała przebój "Nad przepaścią", a potem czwórka finalistów zaśpiewała piosenkę "Tysiące głosów". Utwór ten promował drugą edycję programu.

Potem przyszedł czas na ogłoszenie cząstkowych wyników: jako pierwsza z finałem pożegnała się Natalia Nykiel, która po ogłoszeniu werdyktu wykonała wraz ze swoja trenerką Patrycją Markowską przebój Erica Claptona "Layla". Michał Sobierajski i Justyna Steczkowska zaśpiewali w duecie przebój artystki "Wracam do domu", Natalia Sikora razem z Markiem Piekarczykiem wystąpili z piosenką grupy TSA "Spóźnione pytania", a Dorota Osińska, Tomson i Baron zaśpiewali przebój Kayah i Kuby Badacha "Najpiękniejsi".

W programie wystąpił też zwycięzca pierwszej edycji "The Voice of Poland" Damian Ukeje, który zaprezentował swój najnowszy singiel "Zanim odejdę".

Kolejnym finalista, który musiał pożegnać się z programem był Michał Sobierajski, którego publiczność pożegnała burzą oklasków. Współprowadząca program piosenkarka Marika przyznała, że ogłaszanie werdyktu widzów kosztuje ją wiele nerwów: Przepraszam, ale ja się nie umawiałam z pracodawcą na taki stres - wyznała.

Pozostałe w finale wokalistki wykonały swoje ostatnie piosenki: Natalia Sikora zaśpiewała hit The Beatles "With a Little Help From My Friends", a Dorota Osińska przebój Stana Borysa "Jaskółka uwięziona". Markowska zachwyciła się występem Natalii: - Ty się obronisz sama, bez piór nie powiem, gdzie, i bez widowiskowej oprawy - powiedziała. Występ Osińskiej zachwycił z kolei Barona i Tomsona: - Dzięki tobie dotykamy nieba - powiedzieli trenerzy wokalistki.

Ostatecznie, program wygrała Natalia Sikora, choć różnica głosów była minimalna i wyniosła ok. 1%. Nagrodę wręczyła wokalistce Maryla Rodowicz, która ogłosiła, że Sikora wystąpi razem z nią na 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Zobacz występ finalistów "The Voice of Poland":