Zespół Rammstein to jedna z najpopularniejszych niemieckich grup muzycznych i wiodąca jeśli chodzi o muzykę metalową na świecie. Rammstein cieszy się też dużą popularnością w Polsce, gdzie ma wielu wiernych fanów. Ci właśnie dowiedzieli się o złym stanie zdrowia wokalisty zespołu, który zaraził się koronawirusem.

Till Lindemann zarażony koronawirusem

Jak informują niemieckie media, artysta trafił na oddział intensywnej terapii. Kilka dni temu Niemcy wrócili z trasy koncertowej, po której Till źle się poczuł. Prosto z lotniska w Berlinie został przewieziony do szpitala z objawami charakterystycznymi dla COVID-19. Zgodnie z informacjami zagranicznych mediów Lindemann dodatkowo nabawił się zapalenia płuc. Stan 57-latka jest stabilny, ale problemy z płucami dodatkowo osłabiają zdrowie muzyka.

Till Lindemann to niemiecki wokalista, autor tekstów i lider zespołu Rammstein. W 2011 znalazł się na liście 100 największych gwiazd rocka. Jego związki były swego czasu szeroko komentowane w mediach, dlatego od jakiegoś czasu Till dba o swoją prywatność i bardzo rzadko udziela wywiadów. Z zespołem Rammstein wydał 7 albumów. Współtworzy też muzyczny projekt pod nazwą Lindemann.