Choć trudno jest w to uwierzyć, Tina Turner skończyła już 80 lat. "Babcia Rocka", jak już od jakiegoś czasu pieszczotliwie określają ją media, jest bez wątpienia żywą legendą światowej estrady. Choć ikona muzyki z pogranicza tak różnorodnych gatunków, jak R&B, pop, soul, dance i rock and roll, już od dziesięciu lat przebywa na muzycznej emeryturze, wciąż pozostaje w naprawdę świetnej formie. Dowód? Najnowsze zdjęcia gwiazdy wykonane 7 listopada na premierze musicalu "Tina - The Tina Turner Musical" w Lunt-Fontanne Theatre w Nowym Jorku. Możecie je obejrzeć w naszej urodzinowej GALERII.

Tina Turner obchodzi 80. urodziny

Tina Turner zdobyła rozgłos w 1958 roku, gdy jako zaledwie 19-letnia dziewczyna stworzyła duet ze swoim mężem, Ikiem Turnerem. Swoją spektakularną karierę zaczęła jako główna wokalistka grupy Ike Turner's Kings of Rhythm, gdzie wystąpiła pod pseudonimem "Little Ann" w utworze "Boxtop". Jako Tinę Turner świat muzyki poznał ją dopiero w 1960 roku, gdy została członkinią Ike & Tina Turner Revue. To w tamtym okresie nagrała przeboje "It's Gonna Work Out Fine" (1961), "River Deep - Mountain High" (1966), "Proud Mary" (1971) oraz "Nutbush City Limits" (1973). W 1976 roku po serii dramatów w życiu osobistym, Tina opuściła małżeński duet i wystąpiła o rozwód. Dalej kontynuowała karierę solo.

W 1977 roku wróciła na scenę i choć wydała kilka albumów, nie odniosły one aż tak wielkiego sukcesu jak jej spektakularne koncerty. W listopadzie 1983 roku wydała na singlu cover piosenki "Let's Stay Together" Ala Greena, który szybko stał się hitem. W czerwcu 1984 roku opublikowała album "Private Dancer", z którego drugi singiel "What's Love Got to Do with It" stał się światowym przebojem, podobnie zresztą jak cały album. Od tego momentu Tina została, i nadal pozostaje, jedną z najbardziej uwielbianych artystek na świecie. Jej kariera trwa, a nowych fanów wciąż przybywa.

W marcu 2018 roku na deskach londyńskiego Aldwych Theatre wystawiono znakomicie oceniony musical "Tina". Po entuzjastycznych recenzjach krytyków i widzów, postanowiono, że show nie zniknie z afisza do 2020 roku, a ponadto w listopadzie trafiło na nowojorski Broadway.

Tina Turner kiedyś i dziś - zobacz stare i najnowsze zdjęcia gwiazdy w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Salma Hayek kusi ciałem w bikini. Trudno uwierzyć, że właśnie skończyła 53 lata! [ZDJĘCIA]