Od tygodnia na oficjalnych kanałach brytyjskiej rodziny królewskiej ukazują się niepublikowane dotąd prywatne zdjęcia. W ten sposób Windsorowie pragną pożegnać zmarłego przed tygodniem księcia Filipa i podziękować za kondolencje. Fotografiami podzielili się już William i Kate, książę Karol, czy Mike Tindall, mąż Zary, córki księżniczki Anny. Teraz, ku zaskoczeniu wielu osób, opublikowano zdjęcie na specjalne życzenie królowej Elżbiety II

Prywatne zdjęcie królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Królowa Elżbieta II w pierwszym oficjalnym komunikacie po śmierci księcia Filipa podkreśliła, że mąż pełnił ważną rolę nie tylko w jej życiu, ale także w całej historii współczesnej monarchii brytyjskiej. Od dnia, w którym zmarł, członkowie rodziny królewskiej dzielą się związanymi z nim wspomnieniami, a na oficjalnych kanałach pojawiają się niepublikowane wcześniej zdjęcia. Tej fotografii również nigdy dotąd nie pokazywano. 

Na pięknym, naturalnym zdjęciu małżonkowie szczerze się uśmiechają. Jest 2003 rok, a oni tradycyjnie spędzają wakacje w Scottish Highlands – ukochanym letnim domu rodziny królewskiej. Miejsce jest dla nich szczególne - z dala od fotografów, w pięknym otoczeniu są po prostu szczęśliwi.

Królowa pragnie podzielić tym prywatnym zdjęciem zrobionym jej z księciem Edynburga na szczycie Coyles of Muick w Szkocji w 2003 roku - czytamy pod zdjęciem.

W drugiej części zamieszczono natomiast specjalne podziękowania.

Jej Królewska Mość i Rodzina Królewska są wdzięczni za kondolencje płynące z całego świata. Są wzruszeni, widząc i słysząc tak wiele osób, które wspominają życie Księcia - dodano.

Choć to Kate uważana jest za nadworną fotografkę royalsów, to tego zdjęcia nie mogła wykonać. W tamtym momencie była jedynie dziewczyną Williama. Piękny kadr jest dziełem synowej Elżbiety II i księcia Filipa, Sophie.

Fotografię znajdziecie w naszej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb księcia Filipa. Nie uwierzycie, kogo zabraknie! [OFICJALNA LISTA GOŚCI]