Światowa Organizacja Zdrowia w środowy wieczór poinformowała o pandemii koronawirusa. Oznacza to, że ryzyko zakażenia objęło wiele kontynentów, a środki ostrożności powinny być podjęte przez każdą osobę. Według najnowszych danych najwięcej zarażonych osób znajduje się w Chinach, zaś na terenie Europy sytuacja najgorzej ma się we Włoszech.

Tom Hanks zarażony koronawirusem

Niepokojące wieści dotarły do fanów Toma Hanksa przebywającego na terenie Australii wraz z żoną Ritą. Aktor poinformował, że stwierdzono  u niego i jego ukochanej obecność niebezpiecznego wirusa:

Odczuwaliśmy zmęczenie, było nam zimno, mieliśmy dreszcze i czuliśmy ból. Mieliśmy też odrobinę podwyższone temperatury ciała. Zbadano nas pod kątem obecności koronawirusa, wynik okazał się pozytywny - pisze Hanks na swoim profilu. Co teraz? Należy działać według wytycznych. Będziemy badani i poddani izolacji tak długo, jak będzie to konieczne. Będziemy dawali znać, jak się czujemy - dodał.

Tom Hanks niedawno wyznał, że choruje na cukrzycę, co zdaniem specjalistów może stawiać go w grupie podwyższonego ryzyka. Z kolei Rita przeszła terapię nowotworową.

Sezon NBA zawieszony przez koronawirusa

Tom Hanks nie jest jedyną rozpoznawalną osobą, która została zainfekowana koronawirusem. Problem dotyczy też koszykarza NBA, Rudy'ego Goberta. Po poddaniu go badaniom w jego organizmie również wykryto wirusa. Z tego powodu liga NBA odwołała dwa z sześciu zaplanowanych na środę meczów i oficjalnie zawiesiła rozgrywki.