Nie żyje Tomasz Chada. Znany polski raper zmarł w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, o czym jako pierwszy poinformował katowicki oddział "Gazety Wyborczej. Doniesienia o śmierci Tomasza Chady potwierdzili też już na Facebooku przedstawiciele jego wytwórni, Step Records oraz prokuratura w Gliwicach. Artysta najpierw trafił do szpitala w Mysłowicach z poważnym uszkodzeniem kręgosłupa. Tomasz Chada w środę z nieznanych przyczyń wyskoczył z okna na trzecim piętrze. Ze względu na agresywne zachowanie raper został skuty w kajdanki i przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Tam zmarł podczas badania.

Tomasz Chada - przyczyna śmierci

Przyczynę śmierci Tomasza Chady potwierdza Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Na razie nie wiadomo, czy raper był w chwili zgonu pod wpływem jakichś środków odurzających. Wszczęto już postępowanie w sprawie jego śmierci.

- Prowadzimy je pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali w Mysłownicach oraz Rybniku - powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Tomasz Chada - kim był?

Kim był Tomasz Chada? Z odpowiedzią na to pytanie z pewnością nie mają problemu fani polskiego rapu. Artysta przyszedł na świat 24 sierpnia 1978 roku w Warszawie. W tym roku skończyłby 40 lat. W trakcie swojej kariery nagrał sześć płyt. Było o nim głośno jednak nie tylko ze względu na sukcesy muzyczne. W 2012 roku za napaść i pobicie trafił do więzienia. Już podczas odsiadywania wyroku został skazany na kolejne dwa lata pozbawienia wolności za kradzież i posługiwanie się cudzymi dokumentami. W 2013 roku wyszedł na przepustkę, z której nie stawił z powrotem w więzieniu. Wystosowano za nim list gończy. Chada został ponownie zatrzymany podczas rutynowej kontroli po nieprzepisowej jeździe samochodem. W zeszłym roku, kilka miesięcy po wyjściu z zakładu wydał album o nazwie "Recydywista", w której rozprawił się ze swoją trudną przeszłością. 

Tomasz Chada był w związku z Gabrielą Gawryszewską, raperką znaną w środowisku hip-hopowym pod pseudonimem Gabi. Zdjęcia Tomasza Chady możecie obejrzeć w naszej galerii >>>