Nie żyje Tomasz Grzelewski - dziennikarz, który przez ponad 10 lat pracował w Superstacji, a wcześniej związany była telewizją Polsat oraz TVN. Od początku 2020 roku pełnił funkcję rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej. O śmierci poinformowała w środę rano rodzina Grzelewskiego, a informacje do wiadomości publicznej przekazała szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak.

Tomasz Grzelewski nie żyje. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Przyczyna śmierci Tomasza Grzelewskiego nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że rzecznik PKW zmarł w swoim domu na Ursynowie. Jeszcze w poniedziałek i wtorek wypowiadał się w mediach, prowadził konferencje prasowe oraz ogłaszał oficjalne wyniki I tury wyborów prezydenckich.

Dziennikarza pożegnali w mediach społecznościowych koledzy z pracy, a także politycy. Swoje kondolencje rodzinie złożyli m.in. Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz, czy Krzysztof Berenda.

- Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju - napisał na Twitterze poseł PO Arkadiusz Myrcha.