Nie żyje Tomasz Jędrzejczak. Tragiczne wieści o śmierci radnego Prawa i Sprawiedliwości lokalne media przekazały w weekend. Ciało samorządowca w sobotę wyłowiono z Wisły. Zauważył je pływający na rzece kajakarz. Okoliczności śmierci aktualnie bada prokuratura. Jak udało się nieoficjalnie ustalić dziennikarzom z redakcji TVN Warszawa, wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. W piątek wieczorem Jędrzejczak wybrał się z żoną na koncert na warszawskim Torwarze. Jak donosi RMF FM, po tym, jak para opuściła miejsce muzycznego wydarzenia, mężczyzna miał udać się na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej "za potrzebą". Jego żona miała wrócić do domu. Następnego dnia kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Tego samego dnia służby odnalazły jego zwłoki. Miał 52 lata.

Tomasz Jędrzejczak - wykształcenie, kariera

Tomasz Jędrzejczak studiował na Uniwersytecie Łódzkim. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora regionalnego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi. Jędrzejczak był bardzo doświadczonym samorządowcem. W latach 2006-2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego.W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W bieżącej kadencji był przewodniczącym Komisji Statutowo-Prawnej.

Tomasz Jędrzejczak - rodzina, żona

Tomasz Jędrzejczak pochodził z Głowno (powiat zgierski). Był w związku małżeńskim z Izabelą Jędrzejczak. Żona zmarłego radnego PiS z wykształcenia jest ekonomistką. Studiowała na Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach. W czerwcu zeszłego roku para świętowała 25. rocznicę ślubu.

SPRAWDŹ TEŻ: Jan Szyszko nie żyje. Kim był kontrowersyjny minister środowiska?