Plotki na temat orientacji seksualnej Tomasza Kammela pojawiają się od lat. Choć bardzo długo był związany z Katarzyną Niezgodą, i to nie sprawiło, że spekulacje na ten temat ucichły. Para ostatecznie rozstała się w październiku zeszłego roku - ku zaskoczeniu mediów i fanów prezentera.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: KATARZYNA NIEZGODA potwierdziła plotki! Rozstała się z Tomaszem Kammelem!

W komentarzach pod zdjęciami dziennikarza bardzo często pojawiają się oskarżenia i plotki podsycane przez anonimowych internautów, jakoby Tomasza Kammela i samozwańczego króla TVN - Kubę Wojewódzkiego - łączyło coś więcej. 

Na kanwie ostatniej tragedii w Orlando Tomasz Kammel postanowił skomentować nie tylko fakt zabijania niewinnych osób ze względu na orientację seksualną, lecz także odniósł się w zaskakujący sposób do plotek na swój temat. 

Potrzebowałem trochę czasu, żeby przemyśleć o co dokładnie mi chodzi. A chodzi o Orlando, o to co tam się stało, o te 50 osób zabitych przez szaleńca w dyskotece gejowskiej. Mam wrażenie, że w naszym kraju dziwnie mało się o tym mówi, czyżby nikt nie przejął się tą tragedią? A może ktoś postanowił się nie przejmować, bo chodzi o homoseksualistów? - pyta retorycznie Kammel.

 Masakra w gejowskim klubie w USA wywołała w prezenterze bardzo duże emocje.

Najbardziej boli mnie fakt, że to się stało ze względu na to, że komuś się nie podobało, iż ktoś inny kocha. Nie kocha inaczej, bo jest homo, tylko po prostu kocha. Komuś to przeszkadzało. Miłość jest absolutnie najwyższą wartością. Moim zdaniem nic nikomu do tego kogo się kocha - podkreśla z mocą dziennikarz.

W ostatniej części zamieszczonego w sieci nagrania komentuje to, co czyta o sobie w Internecie.

Bardzo często, przez lata, słyszę, czytam, na forach, w komentarzach, że jestem gejem. Że to normalne, jestem gejem, a wszystkie kobiety, które pojawiają się w moim życiu, to przykrywki. Prawda jest taka, że gejem nie jestem. […] Gdybym gejem był, byłbym z tego absolutnie dumny.
Mam ochotę powiedzieć: jestem gejem, jestem homoseksualistą, bo tak właśnie chcę czuć. Nikt na świecie nie ma prawa karać ludzi za to, że kochają. Nikt nie ma prawa mówić, że homoseksualizm to choroba, z tego nie można wyleczyć!

Dzisiaj jestem homoseksualistą, bo wiążę się z tymi, których ukarano za to że kochali - emocjonalnie komentuje zdarzenie Tomasz Kammel. 

Czy jego apel prezentera doczeka się odzewu od innych postaci z rodzimego show-biznesu?