Tomasz Kammel należy do grona gwiazd, które wykorzystują swoje ogromne zasięgi w mediach społecznościowych do szerzenia odpowiedzialnych postaw w dobie pandemii koronawirusa. Popularny prezenter telewizyjny ostatnio regularnie przypomina swoim fanom na Instagramie, że noszenie maseczek, zachowywanie dystansu i mycie rąk to absolutnie podstawowe metody walki z COVID-19. Tym, których nie przekonują argumenty o trosce o siebie i innych, ani kary za nieprzestrzeganie odgórnych zarządzeń, poświęcił osobny wpis.

Tomasz Kammel apeluje do koronasceptyków

Zwracając się do osób, które nie wierzą w istnienie pandemii koronawirusa lub poddają w wątpliwość sens noszenia maseczek, prowadzący "The Voice of Poland" powołał się na najbardziej rzetelne źródło - opinię naukowców.

- Drodzy Antykowidowcy i Wyznawcy teorii spiskowych. Ten link do jednego z serii artykułów w lengłidżu (języku angielskim - przyp. red.) zawierających kluczową informacją: Covid powtrzymamy myjąc ręce, nosząc maseczki i zachwując dystans. Czy to coś nowego? Nie, ale piszą to autorytety, które w sprawach Covid nie zawsze się ze sobą zgadzają. Tu jednak są bezdyskusyjnie zgodni i publikują swoje wnioski na łamach najbardziej wiarygodnego medycznego pisma na świecie. Dziękuję bardzo... jak mawia Marzena Rogalska - pisze na swoim instagramowym profilu.

Przy okazji Kammel postanowił pokazać na prostych przykładach z własnego życia, jak łatwo paść ofiarą manipulacji i fałszywych informacji, których obecnie pełno w sieci.

- A właśnie, a propos. Wiecie kiedy na zawsze dałem sobie spokój z teoriami spiskowymi? Po obejrzeniu w sieci filmu, który krok po kroku, jasno i przejrzyście udowadniał stosując analizę poklatkową, że akcja z wbiciem gwoździa w dłoń Marzeny przez pewnego magika była ustawką. Obejrzałem i prawie uwierzyłem. Prawie, bo przecież tam stałem, 20 cm obok Marzeny i widziałem przez co przeszła i jak dużą krzywdę jej wyrządzono - wspomina.

- I jeszcze jedno, na koniec. Prosta sekwencja matematycznych działań potrafi udowodnić, że 2+2 =5. Robiliśmy to w ogólniaku z profesorem Potockim, więc dajcie spokój i noście maski, trzymajcie dystans, myjcie ręce. Szybciej będziemy mieli z głowy wirusa. Wszystkim nam życzę zdrowia i rozsądku, zdrowego :) - dodaje.

Myślicie, że wpis Tomasza Kammela przekona tych, którzy do tej pory w kwestii koronawirusa bardziej ufali zwolennikom teorii spiskowych, niż uznanym ekspertom ze świata nauki?

ZOBACZ: Tomasz Kammel ostro o celebrytach: "Kompromitujecie się na całej linii"