Na początku kwietnia media obiegła informacja o tym, że Grażyna Wolszczak razem ze swoją Fundacją Garnizon Sztuki stara się przejąć siedzibę teatru Tomasza Karolaka. Aktorka miała otrzymać propozycję najmu od zarządcy budynku i zapewniła, że będzie kontynuowała działania IMKI, w tym te dotyczące repertuaru. - Teatr wymaga olbrzymich nakładów finansowych, aby dostosować go do wymogów prawnych w zakresie bhp, ppoż i innych przepisów. Dzisiaj najważniejsze jest zachowanie teatralnego charakteru miejsca i przetrwanie w tych trudnych czasach Teatru, nawet jeżeli jest to wbrew indywidualnym interesom - oznajmiła wspólniczka aktorki w oficjalnym oświadczeniu.

Grażyna Wolszczak przejęła siedzibę teatru Tomasza Karolaka

Tomasz Karolak - założyciel teatru, nie miał jednak o niczym pojęcia, a o całej sytuacji dowiedział się przez przypadek. Starał się dojść do porozumienia z zarządcą budynku, niestety na marne. Jak informuje "Onet" Związek Harcerstwa Polskiego podpisał już umowę ze spółką należącą do Grażyny Wolszczak i Joanny Glińskiej, która ma obowiązywać od 1 lipca 2020 roku. 

- Nie wykluczamy nikogo i jesteśmy otwarte na każdą ciekawą współpracę i projekt. Gotowość współpracy z Tomaszem Karolakiem komunikowałyśmy na każdym etapie naszych kontaktów - powiedziała Wolszczak w rozmowie z Onetem.

Niestety, Karolak nie ma zamiaru współpracować z aktorką: - Mam na tyle sił, żeby dla IMKI przystosować inne miejsce - wyznał w programie Katarzyny Janowskiej.