Tomasz Karolak w roli Wiedźmina?! Ta wiadomość wielu może zszokować. Jak się okazuje, zespół teatralny już pracuje nad nową sztuką napisaną w oparciu o powieść Andrzeja Sapkowskiego. 

Teatr Imka po ogłoszeniu kłopotów finansowych, w końcu wyszedł na prostą. Do końca 2015 roku teatr Karolaka będzie przedstawiał do tej pory wystawiane spektakle. Wraz z nowym rokiem ruszy jednak z nowym repertuarem.

W grudniu na scenie przy pl. Trzech Krzyży widzowie będą mogli zobaczyć wielokrotnie nagradzane 'Dzienniki' w reż. Mikołaja Grabowskiego, 'Generała'' w reż. Aleksandry Popławskiej i Marka Kality oraz w ramach 'PKO Festiwal. Polska w IMCE' - 'Króla Ubu' w reż. Jana Klaty. Dzieci zapraszamy na 'Momotaro' – spektakl oparty na czterech japońskich baśniach"- poinformował teatr w komunikacie wysłanym do mediów.

Jakie nowe spektakle zobaczymy na scenie IMKI w 2016 roku? Dyrektor teatru postanowił zaskoczyć. Jak się okazuje, teatr wystawi sztukę w oparciu o powieść "Wiedźmin".  Czy to oznacza, że Tomasz Karolak zagra główną rolę?

Na razie nikt nie ujawnia obsady, ale wiemy, ze za reżyserię odpowiedzialny będzie Paweł Świątek. Teatr Imka powraca więc w wielkim stylu.

Czy sztuka teatralna poświęcona Wiedźminowi odniesie sukces?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Karolak - Uratował swój teatr!