Jest wyrok ws. o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy. Przypomnijmy, że mężczyzna, który przed laty został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi z Miłoszyc, domagał się od Skarbu Państwa miliona złotych zadośćuczynienia za każdy rok spędzony w więzieniu oraz ponad 800 tysięcy złotych odszkodowania, czyli w sumie prawie 19 milionów złotych. Po półtora roku odbywającego się za zamkniętymi drzwiami procesu, w końcu zapadł wyrok w tej sprawie.

Kwota odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy

Decyzją sądu w Opolu, za 18 lat spędzonych niesłusznie za kratami Tomasz Komenda otrzyma blisko 13 milionów złotych: 12 milionów złotych zadośćuczynienia oraz 811 tysięcy 533 złotych odszkodowania. Wyrok jest prawomocny.

Nie wiem, czy będziemy się odwoływać, to zależy od rozmowy z adwokatami. Nie wiem, czy prokurator się będzie odwoływać, czy pozwoli, żebym tu już nie przychodził - powiedział Komenda zapytany przez dziennikarzy o ewentualne odwoływanie się od wyroku.

Jak donosi portal, poniedziałkowa rozprawa ws. odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy odbyła ze sporym opóźnieniem ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe. Mowa końcowe rozpoczęły się po godzinie 11, gdy do opolskiego sądu dotarł Komenda. Po nich sąd ogłosił wyrok.

Przypomnijmy, że historia Tomasza Komendy została ukazana w poruszającym filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Tytułową rolę zagrał aktor Piotr Trojan.

ZOBACZ TEŻ: Zbrodnia miłoszycka - Ireneusz M. i Norbert Basiura usłyszeli wyrok ws. zabójstwa 15-letniej Małgosi