Tomasz Komenda w 2004 roku został niesłusznie skazany gwałt i zabójstwo nieletniej. Kiedy okazało się, że to nie on popełnił zarzucany mu czyn, mężczyzna został uniewinniony po 18 latach spędzonych w więzieniu. Po wyjściu z aresztu Komendzie ciężko było odnaleźć się w nowej rzeczywistości tym bardziej, że niektóre osoby, które spotkał na swojej drodze, chciały czerpać z niego korzyści wykorzystując fakt, że jego historia została nagłośniona przez media. Na szczęście pomoc zaoferowali mu m.in. bracia Collins, którzy zatrudnili go w swojej fundacji, a także zapewnili dostęp do rozwijających kursów, w tym prawa jazdy, a także opiekę psychologiczną, której nie zagwarantowało mu państwo.

Tomasz Komenda został ojcem. Tak wygląda jego syn [zdjęcia]

Tomasz Komenda ma dziś nie tylko pracę, ale i ukochaną u swojego boku - na jednym z portali randkowych poznał Annę Walter, której się oświadczył i która właśnie urodziła mu dziecko. Dzięki pomocy braci Fundacji Braci Collins, poród zrealizowano na zasadach pro bono w jednej z wrocławskich klinik. Szpital zaraz po porodzie opublikował też zdjęcia młodej mamy i nowo narodzonego chłopca.

Z wpisu na profilu szpitala dowiadujemy się, że syn Tomasza Komendy i Anny Walter - Filip, waży 3630 gramów i mierzy 56 cm.

- To jedna z takich chwil, kiedy ze wzruszenia brakuje słów. Bo choć każdy rodzic czeka na swoje dziecko z równie wielką miłością, droga do tego szczęścia nie zawsze jest taka sama. Pani Ani oraz panu Tomaszowi Komendzie, któremu z przyczyn od niego niezależnych 18 lat przyszło czekać na ukochane dziecko, składamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji narodzin synka! Mały Dżentelmen (na zdjęciu z mamą - Anią), który przyszedł na świat w szpitalu Medfemina, ma na imię Filip - czytamy na profilu szpitala na Facebooku.

Gratulujemy!

To jedna z takich chwil, kiedy ze wzruszenia brakuje słów . Bo choć każdy rodzic czeka na swoje dziecko z równie wielką...

Opublikowany przez Medfemina - Centrum Zdrowia Kobiety Wtorek, 1 grudnia 2020