Tomasz Kot jako Nikola Tesla w filmie twórców "Dziewczyny z perłą". Po sukcesie, jaki "Zimna Wojna" odniosła na całym świecie, występujący w niej polscy aktorzy nie mogą narzekać na brak propozycji pracy. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Tomasz Kot dołączył do prestiżowej agencji aktorskiej, United Talent Agency, która odpowiada za sukcesy takich gwiazd, jak Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Daniel Radcliffe, czy Benedict Cumberbatch. Cieszyliśmy się, kiedy otrzymaliśmy informację, że zobaczymy go w produkcji BBC "World on Fire" oraz w thrillerze science-fiction pt. Warning" u boku Angeliny Jolie. Teraz mamy kolejny powód do dumy - Polak wcieli się w genialnego wynalazcę w filmie biograficznym o Nikoli Tesli.

Tomasz Kot w roli Nikoli Tesli

Tomasz Kot zagra genialnego serbskiego naukowca, Nikolę Teslę. 42-latek dostał angaż w biograficznym filmie, za którego reżyserię będzie odpowiadał Anand Tucker, twórca takich filmów, jak "Dziewczyna z perłą" czy "Oświadczyny po irlandzku". Reżyser podobno od początku nie miał wątpliwości, kto powinien wcielić się w główną rolę w produkcji:

„Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów [...] Był także głęboko złożonym i wyjątkowym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w 'Zimnej wojnie', nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien zagrać Teslę.

Tomasz Kot ogłosił szczęśliwą nowinę na swoim profilu na Instagramie i nie ukrywał swojej ekscytacji:

"Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo, a serce mi bije tak samo jak przed Skazanym na bluesa i Bogami! Jest moc!"

Nikola Tesla uważany jest za jeden z najwybitniejszych umysłów nowożytnego świata. Serbski naukowiec był twórcą ponad 300 patentów i 125 wynalazków, m.in. wynalazł tzw. turbinę Tesli, zaprojektował i zbudował pierwszą elektrownię wodną, znalazł zastosowanie dla prądu przemiennego oraz był twórcą pierwszego w historii neonu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój światowej kariery Tomasza Kota!