Tomasz Wolny to polski dziennikarz informacyjny, od 2010 roku związany z Telewizją Polską. Jest jednym z prezenterów "Panoramy", a swoją karierę reporterską zaczynał od TVN24 i TVP Poznań. Sporą popularność przyniosło mu prowadzenie porannego programu "Pytanie na Śniadanie" u boku Marceliny Zawadzkiej. Prywatnie Tomasz Wolny jest mężem dziennikarki TVN24 - Agaty Tomaszewskiej i ojcem trójki dzieci; znany jest też ze swoich konserwatywnych poglądów. Dziennikarza na Instagramie obserwuje blisko 30 tys. fanów.

Tomasz Wolny przeciwny aborcji

To właśnie na Instagramie prowadzący "Pytania na śniadanie" postanowił odnieść się do głośnego ostatnio tematu ustawy antyaborcyjnej. Do tej pory inicjatywie Kai Godek sprzeciwiły się publicznie m.in. Małgorzata Rozenek, Magda Mołek, czy Kinga Rusin. Z kolei Marcela Leszczak wyznała, że jest całkowicie przeciwna aborcji, a swoją opinią naraziła się na nieprzychylne komentarze, a nawet groźby. Teraz zdanie partnerki Miśka Koterskiego podziela Tomasz Wolny. 

- Przy okazji kolejnej burzy wokół aborcji mam pytanie spostrzegawczość: Ile osób byłoby na zdjęciu gdyby nasze Mamy skorzystały z tzw. "przesłanki eugenicznej"? Tak. Byłbym samiuteńki sam, ponieważ jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie Zespołu Downa. [...] Zawsze za Życiem! Każdym Życiem i na każdym jego etapie - zaczął wpis.

Tomasz Wolny zaznaczył, że mimo to jest przeciwko karaniu i piętnowaniu kobiet, które zdecydowały się na aborcję. Zachęcił do otaczania ich wsparciem i podkreślił, że przerwanie ciąży nie jest jedynie sprawą kobiet. Mężczyźni również powinni brać odpowiedzialność za swoje czyny i rodzinę:

- I na koniec. Aborcja nie jest wyłącznie sprawą kobiet. Po tym poznaje się mężczyzn, że biorą odpowiedzialność za swoje wybory i życie. A w kwestii aborcji, również za życie dziecka i jego mamy.Mężczyzna nie mówi: "nic się nie martw - usuniemy". Mężczyzna mówi: "nic się nie martw - zatroszczę się o Ciebie i NASZE dziecko". Nasza wielka rola w tym Panowie, żeby #piekłokobiet zamienić w niebo".

ZOBACZ TEŻ: MARCELA LESZCZAK o przerywaniu ciąży: "Jeśli Bóg daje życie, to nikt na ziemi nie ma prawa życia odebrać"