Dobrą informacją jest to, że współczesna dermatologia oraz kosmetologia oferują wiele nowoczesnych i bezbolesnych zabiegów. Najnowocześniejsze technologie sprawiają, że dobrze dobrana terapia, wcale nie musi pozostawiać już widocznych śladów na skórze. Tym samym panowie mogą zadbać o swój wygląd bez konieczności rezygnacji z aktywności zawodowych.

Oto najnowsze z zabiegów mało inwazyjnych, które cieszą się dużą popularnością wśród panów, przede wszystkim ze względu na znakomite i utrzymujące się długo naturalne rezultaty oraz holistyczne działanie. O podstawowych zabiegach dermatologii estetycznej dla mężczyzn opowiada dermatolog Anna Płatkowska-Szczerek z Kliniki Anclara w Warszawie.


1. Zabieg Zaffiro - to stymulacja produkcji kolagenu potwierdzona badaniami klinicznymi

Zaffiro to nazwa obejmująca dwie bardzo skuteczne technologie. W pierwszym etapie wykonywany jest podciśnieniowy peeling wodny, który usuwa martwe komórki naskórka oraz nawilża skórę.  Pacjent odczuwa chłodzenie skóry oraz delikatny nacisk strumienia wodno-powietrznego na powierzchnię skóry poddawanej zabiegowi. Water peeling wykonywany jest przy pomocy indywidualnie dobranych roztworów ze składnikami aktywnymi dodatkowo wspomagającymi leczenie niedoskonałości skóry (na przykład zmian trądzikowych bądź nadmiernego przesuszenia skóry).
Ponadto odpowiednie nawilżenie skóry przed zabiegiem wspomaga działanie światła podczerwonego wykorzystywanego w drugim etapie procedury. W tym właśnie, wykonywanym przy pomocy specjalnej, szklanej głowicy. Podczas zabiegu pacjent odczuwa naprzemiennie chłodzenie oraz podgrzewanie skóry. Specjalny system chłodzenia zabezpiecza skórę przed oparzeniem. Światło podczerwone Zaffiro działając we wszystkich warstwach skóry napina ją i pobudza stymulację nowego, sprężystego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, uniesiona i napięta. Zaffiro wykonujemy w serii 4 zabiegów co 2 tygodnie.

2. HiFU Utims - to zabieg dla pacjentów, którzy wymagają mocnego liftingu twarzy i chcą szybko osiągnąć rezultaty

Hifu jest technologią, która dostarcza do skóry bardzo silną, skoncentrowaną energię ultradźwięków wywołując efekt termiczny w tkankach. To kontrolowane uszkodzenie powoduje natychmiastową przebudowę skóry oraz efekt liftingu już po 4 tygodniach od zabiegu (na ostateczny efekt trzeba poczekać do 3 miesięcy po zabiegu - ale na prawdę warto!) Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło oraz delikatny dyskomfort w postaci drobnych „igiełek”. Pacjenci oceniają zabieg jako bezbolesny, a nawet przyjemny! Siła skoncentrowanych ultradźwięków sprawi, że już po jednym zabiegu widocznie mniejszą się bruzdy, drobne zmarszczki, a „dolina łez” będzie mniej widoczna. Dla Panów którzy narzekają na utratę jędrności podbródka i nie chcą wykonywać zabiegów inwazyjnych HiFU Utims będzie doskonałym rozwiązaniem. Najczęściej 1 zabieg pozwala na uzyskanie zadowalających rezultatów.

3. Zabieg SECRET DUO - to najbardziej kompleksowe działanie odmładzające

Sekret zabiegu (nomen omen)  tkwi w połączeniu trzech technologii: mikronakłuwania, fali radiowej oraz lasera nieablacyjnego (działającego na zasadzie podgrzewania wody zawartej w skórze). Mikronakłuwanie stymuluje mechanicznie skórę do odbudowy poprzez jej kontrolowane uszkadzanie. Zwiększa ukrwienie w miejscu zabiegowym sprawiając, że skóra staje się bardziej odżywiona. Wygładza blizny i drobne zmarszczki. Fala radiowa wprowadzana przy pomocy nakłuwających skórę igieł podgrzewa kolagen i wywołuje efekt termiczny, uruchamiając kaskadę reakcji regeneracyjnych. Już samo podniesienie temperatury wewnątrz skóry skraca kolagen powodując widoczne jej uniesienie. Drugim etapem zabiegu w opcji DUO jest wykorzystanie lasera nieablacyjnego 1540 nm co daje jeszcze lepszy efekt liftingu nie uszkadzając przy tym skóry. Laser o tej długości fali oddziałuje na wodę zawartą w skórze dzięki czemu metabolizm komórek jest dużo szybszy. CO kryje się pod słowem - nieablacyjny? - To znaczy, że po zabiegu nie będzie widocznych strupków (jak to jest w przypadku laserów ablacyjnych). Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki (wynosi do 48 godzin).  Dlaczego pacjenci pokochali zabieg Secret Duo? Na pewno za jego kompleksowość - wykonujemy go na całą twarz, powieki i podbródek (oczywiście można stosować go również na szyję i inne okolice ciała). Uzyskujemy efekt liftingu powiek oraz całej skóry twarzy, pory i rumień ulegają zmniejszeniu, a drobne zmarszczki wygładzeniu. Kolejną zaletą zabiegu jest to, że można go wykonywać cały rok - również w okresie wakacyjnym! W naszej Klinice Secret Duo stał się jednym z ulubionych przez pacjentów zabiegów. Secret wykonujemy w serii 3-5 zabiegów co 3 tygodnie.

4. Intraceuticals - ukojenie dla suchej skóry

To ulubiony zabieg Justina Tibmerlake’a, który jest wyjątkowo przyjemną metodą działania anti aging. Bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu, który wprowadzony pod skórę, transportuje tam skoncentrowane składniki aktywne. Są nimi kombinacje dwóch postaci kwasu hialuronowego (niskocząsteczkowego, który dociera do ggłębszych warstw skóry, odżywiając ją i regenerując, oraz wielocząsteczkowego: wiążącego wilgoć z otoczenia komórek i pozwalającego utrzymać ją dłużej na skórze). Intraceiticals świetnie sprawdza się jako metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które związane są z jej odwodnieniem. Podczas zabiegu odczuwalna jest delikatna mgiełka na twarzy kierowana na nią z delikatnym podciśnieniem. Dodatkowo, podczas procedury Intraceuticals, jest możliwość oddychania oczyszczonym tlenem poprzez wykorzystanie specjalnego urządzenia (inhalatora) umieszczonego w okolicy nosa. Tak więc jest to świetny sposób na dotlenienie nie tylko skóry ale i całego organizmu! Zabieg trwa około 60 minut i daje natychmiastowy efekt wypoczętej i promiennej twarzy. Sześć zabiegów w serii wykonywanych po jednym w tygodniu powinno się powtarzać dwa razy w roku.

5. Aquagold - pielęgnacja nakierowana na personalizowany dobór składników aktywnych

Zabieg Aquagold Fine Touch jest jednym z ulubionych zabiegów gwiazd Hollywood. Jest nie tylko bezbolesny, ale również małoinwazyjny. Stanowi on więc doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej, której, ze względu na dolegliwości bólowe, jak wiemy obawiają się mężczyźni.
Urządzenie składające się z niewielkich igieł o długości 0,6 mm, pozwala na wykonanie mikrokanałowych nakłuć i dostarczenie do skóry właściwej preparatu. Jest to spersonalizowany koktajl witaminowy (duża szklana fiolka mieści aż 8 ml takiego koktajlu!), który powoduje szybką stymulację skóry, jej nawilżenie oraz rozświetlenie. Koktajl można wzbogacać o toksynę botulinową - która zahamuje nadmierne przetłuszczanie się skóry oraz zredukuje rumień. Kanały, którymi aplikowany jest pacjentowi, pokryte zostały 24-karatowym złotem o najwyższym poziomie czystości. To ważne, bo złoto zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek infekcji skórnej – jest przeciwutleniaczem, co ogranicza rozwój bakterii. Zabieg trwa około 35 minut, a jego efekty zadowolą najbardziej wymagających pacjentów. Bardzo dobrze nawilżona i odżywiona skóra twarzy. Aquagold sprawi, że twarz mężczyzny wygląda na wypoczętą. Co ważne – nie jest konieczna rekonwalescencja po zabiegu (w zasadzie po 20 minutach od wyjścia z kliniki można już normalnie funkcjonować).

Ekspert:

Anna Płatkowska- Szczerek - dermatolog, dermochirurg, lekarz medycyny estetycznej, współwłaścicielka Kliniki Anclara Health & Aesthetics w Warszawie. Specjalizantka w dziedzinie dermatologii i wenerologii Wojskowego Instytutu Medycznego, CSK MON w Warszawie. Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii dermatologicznej oraz dermatologii estetycznej. Zajmuje się technikami łączonymi z zakresu medycyny estetycznej oraz wdrażaniem nowych terapii przeciwstarzeniowych na rynek europejski. Prowadzi badania kliniczne dermokosmetyków, wyrobów medycznych oraz technologii stosowanych w medycynie.