Top Chef to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie. Wśród polskich kucharzy osiągnął gigantyczną popularność. W castingach do zbliżającej się siódmej edycji wzięło udział niemal pół tysiąca chętnych. W show mogą wziąć udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Od uczestników wymaga się perfekcji, podejmowania ryzyka, kreatywności i przede wszystkim miłości do gotowania. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w niektórych z nich daje uczestnikom immunitet, a inne zadania kierują do dogrywki. Nagrodą główną jest prestiżowy tytuł Top Chef i 100 tysięcy złotych. W jury kolejnego sezonu programu zasiądzie trójka dotychczasowych jurorów: Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz i Maciej Nowak. Do tego grona dołączy też nowy członek panelu jurorskiego, a będzie nim Robert Sowa.

Kim jest Robert Sowa – nowy juror Top Chefa?

Robert Sowa to jeden z najbardziej cenionych w Polsce szefów kuchni i restauratorów. W 2016 roku był gospodarzem emitowanego w Polsacie programu kulinarnego „Mój przepis na…”. Jest autorem wielu książek kulinarnych i właścicielem dwóch autorskich restauracji w Warszawie: N31 i Z57.

Najbliższą edycję Top Chefa poprowadzi zaś Grzegorz Łapanowski – kucharz i dziennikarz kulinarny, założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu, właściciel Food Lab Studio oraz organizator Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego.

Będziecie oglądać nową odsłonę Top Chefa dla nowego jurora, Roberta Sowy?