W 10. odcinku „Top Model” uczestnicy walczyli o wyjazd na fashion week. Pierwsze zadanie, z którym musieli się zmierzyć polegało na przygotowaniu stylizacji i wykonaniu jak największej ilości dobrych zdjęć do katalogu modowego. Najlepiej poradzili sobie z nim Dominic i Weronika, którzy wygrali tym samym udział w kampanii znanej marki odzieżowej. Następnie, wspólnie z charakteryzatorami, uczestnicy spróbowali stworzyć makijaże, które odzwierciedlały to, co jest dla nich w życiu ważne. W wymyślonych charakteryzacjach zapozowali do zdjęć, a zwyciężczyni zadania - Patrycja - została twarzą nowej linii wegańskich kosmetyków.

Top Model 2020: sesja dla "Vogue"

Zadaniem, które w tym odcinku oceniali jurorzy, była sesja dla magazynu "Vogue". Uczestnicy mieli pozować jak postaci z obrazów na tle dzieł sztuki w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zdjęcia zrobił im światowej sławy fotograf, Marcin Kempski.

Top Model 2020: kto odpadł w 10. odcinku? wyniki

Efekty zmagań uczestników 9. edycji "Top Model" tradycyjnie oceniało jury w składzie: Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka. Jako gość specjalny do panelu dołączyła w tym odcinku supermodelka Monika JAC Jagaciak.

Jurorzy uznali, że najlepiej z zadaniem tym razem poradził sobie Mikołaj i to on wygrał sesję zdjęciową. Najsłabiej poszło za to Karolinie Płockiej i Mariuszowi Jakubowskiemu i to oni pożegnali się z programem. 

Top Model 2020: kto pojedzie na fashion week?

Za tydzień obejrzymy zmagania uczestników na fashion weeku. Rywalizować będą: Dominic D’Angelica, Weronika Kaniewska, Ernest Morawski, Maja Siwik, Patrycja Sobolewska, Mikołaj Śmieszek. W zapowiedzi kolejnego odcinka Michał Piróg powie jednak, że na fashion weeku obecne są inne osoby, niż te wybrane przez jurorów... Co będzie miał na myśli? Tego dowiemy się już za tydzień.